Göz rengi değişirmi

1
1594

Göz rengini değiştirebilecek 7 şey

Her kimseniz – kahverengi gözlü sarışın veya mavi gözlü esmer, örneğin yeşil gözlü, nasıl görüneceğinizi bilmek istersiniz. Ancak herkes, beslenme ve duygular dahil olmak üzere, irisi, operasyonlar olmadan bile değiştirebilecek birçok faktör olduğunu bilmiyor. Size en ilginç şeyleri söyleyeceğiz

kamouskod , bir kişinin göz renginin nasıl ve neden değişebileceği hakkında ilginç bilgiler topladı.

1. Ruh hali göz rengini nasıl etkiler?

Parlak duygular her zaman vücut için sallanır. Şiddetli neşe veya güçlü bir öfke ile, sadece kalp atış hızı değişmez, nefes alma hızlanır veya tersine nefes kesicidir, ama aynızamanda irisin renginde belirgin bir vurgulama vardır . Daha doymuş, bazen karanlık, bazen daha hafif olabilir.

Belki de en saf renk mutlu anlar yaşayan insanlarda görülebilir .

2. Melanin içeriği ve yaşı

Bebek mavi-gri gözlerle doğmuşsa, bir sürpriz bekleyebilirsiniz. “Gökyüzü etkisi” olarak da adlandırılan mavi gözlerin sırrı, irisde melanin içeriğinin düşüklüğünde yatar, bu yüzden ışık dağılır ve düşük yoğunluklu stromal liflerle bile, daha açık mavi gibi görünür . Ve 3-18. Aydaki bebeklerin çoğunda , melanosit irisde birikirse göz rengi koyulaşabilir . Özellikle, dağlık bölgelerin sakinleri için mavinin cevizli bir taneye dönüşmesi nadir değildir. Bu büyük ölçüde ebeveynlerin gözlerinin rengine bağlıdır. Bazen tam renk 10-12 yıl boyunca kendini gösterir.

Fakat kahverengi gözlü doğan bebekler için her şey dengelidir , ömür boyu parlak tonlarıdır. Melaninin yüksek içeriği nedeniyle, irisin dış katı kahverengiyi veren ışığı emer ve yansıtır. Bu arada, kahverengi gözlü insanların özel bir bonusu var  – daha düşük göz hastalıkları yüzdesi , ancak her zaman güneş gözlüğü takmalısınız. Dahası, araştırma verilerine göre Çek Cumhuriyeti’ndeki kahverengi gözlü insanlar genellikle daha güvenilir olarak algılanır, ancak hafif gözlü kadınların olumsuzluk ve depresyon ile ilgili sorunları daha azdır.

Bu arada, son araştırmalar, yaklaşık 16  genin göz rengini etkilediğini ve tahmin yapmayıçok daha zorlaştırdığını göstermiştir .

3. “Canlı” yiyecek ve toksinlerin vücudunu temizleme

Gelen  alternatif tıp bir teori yoktur iç organların iris rengi ve durumu arasındaki ilişki hakkında. Bu yöne iridoloji denir , ancak sağlam bir kanıt temeli bulunmadığı için, hala yalancı bilime aittir. Ancak, hastaları uzun süre iridolojiye düşkün yaklaşık 1/4 milyon kişi olan detoksifikasyon uzmanı olan Dr. Robert Morse şunları söylüyor: Gözlemlerine göre , gözün üst kadranı beyin sağlığı ile ilişkili ve iç çember sindirim sistemi ile bağlantılı . Aynı zamanda, diyetteki taze meyve ve sebzelerin bolluğunun göz rengini önemli ölçüde değiştirebileceğini ve araştırması hakkında bir dizi video hazırladığını söylüyor .

6 yıl boyunca çiğ diyet yöntemini kullanan bir kız , fotoğraflarının paylaşıldığı, göz renginin nasıl değiştiğini gösteren bir fotoğraf paylaştı. Doktora göre, sarımsı bir renk tonunun bolluğu çok sayıda toksine işaret eder. Bağırsakların çalışmasını ayarlayan kız, göz renginde yeşilimsi-kahverengiden daha açık ve daha parlak bir gölgeye ve aynı zamanda proteinlerin tertemiz beyazlığına kadar bir değişim gözlemledi. Bu durumda, detoksikolog her bir insandaki pigmentin benzersiz olduğunu ve bireysel bir analiz gerektirdiğini belirtti. Ve ürünler hakkında ıspanağın genç gözlerin korunmasına yardımcı olduğunu ve onlara parlaklık verdiğini , balın daha açık bir renk verebileceğini, deniz ürünlerinin rengin daha sulu hale geldiğini ve zeytinyağının, soğanların ve fındıkların gölgeyi etkilediğini söylüyor.

4. Makyaj ve gardırop gözlerin gölgesini değiştirebilir.

Kadınlar, gözlerinin gölgesini önemli ölçüde değiştirebilecekleri veya daha doygun hale getirebilecekleri sihirli bir araca sahipler. Ve “sihirli değnek”, çeşitli tonlarda makyaj, kıyafet, saç rengi ve takılardır. Örneğin, altın rengi, pembe ve açık yeşil çiçek kıyafetli kahverengi gözlü kızlar irisi “hafifletebilir”.

Mavi gözlü veya yeşil gözlü, turkuaz, zümrüt ve mavi tonlu taşlardan yapılan süslemeler kullanılarak göz renginin zenginliğini etkin bir şekilde artırır. Aynı zamanda nötr beyaz, gri ve siyah renkler gözlerin gerçek rengini göstermeyi mümkün kılar . Bu arada, gözlük eğer, sizin için daha rahat olacak AR-lensler, bunları almak için uzmana sormak değil, aynı zamanda nötralize parlamayı başkalarının bozulma olmadan gözlerinin rengini görmek için izin verecektir.

5. Güneş ışığı ve ikamet yeri

Kahverengi gölgelerin gözleri  dünyadaki en yaygın olanıdır: Avustralya, Kuzey ve Güney Amerika’ya kadar tüm kıtalardaki dünya nüfusunun% 70’inde bulunabilirler . Ve bazı bölgelerde hemen hemen tüm bölge sakinleri – Japonların% 95’i, Çin, Orta Doğu, Güney Amerika, Güney Avrupa ve Okyanusya’nın yerli halkı. ABD’de, sakinlerin neredeyse yarısı kahverengi gözlüdür.

Mavi gözlü insanlar en çok Kuzey Avrupa’da var : Estonya, Danimarka ve Finlandiya’da – nüfusun% 89’u, Almanya’da -% 75 ve İngiltere’de -% 50. Bazen bu gölge Suriye’de Aşkenazi Yahudileri, Tacikler ve Pamiris dağları arasında bulunur. Bu arada, 2008 yılında, Kopenhag Üniversitesi’ndeki genetik, mavi irisin 6-10 bin yıl önce ortaya çıkan bir gende bir mutasyon olduğunu ortaya koydu. Dr. Eyberg ” başlangıçta herkes kahverengi gözlere sahipti ve mutasyonun melanin üretimini azalttığını” belirtti. Bilim adamlarına göre, bu ilk kez Karadeniz’in kuzeybatısındaki bir olay oldu.

Ama yeşil gözler –  gezegenin sakinlerinin sadece % 2’si . Renk tonu, melaninin ılımlı içeriği ve sarı-kahverengi pigmentlerin karışması nedeniyle oluşmuştur. En sık İspanya, İrlanda, Rusya, Brezilya, İzlanda, Pakistan sakinlerinde bulunur. Bir  çok nadir göz renk – sarı , bu durum lipokromlar pigment oluşturulur.

6. Lazer “parlatıcı” göz rengi

Daha önce implant implantasyon işlemleri yapıldı, bu da büyük bir risk anlamına geliyordu, bazen bir Arjantinli instagram yıldızında olduğu gibi görme kaybıyla ilgiliydi . Ancak 2011 yılında ABD’den Dr. Greg Homer tarafından icat edilen lazer düzeltmesini geliştirmeye başladılar . Bir lazerin yardımıyla, melanin hücreleri, irisin “parlatılabildiğinden” tahrip olur. Yani kahverengi ve siyah gözlü insanlar mavi gözlü, mavi gözlü veya gri gözlü olabilir.

Bu arada, prosedür sadece yaklaşık 20 saniye sürer ve nihai sonuç 2-4 haftada görülebilir. Homer bu fikri bir arkadaşa, bir dermatoloğa, benleri yakıp, lazer pigmentini yakmaya itti. İlk çalışmalar, ameliyatın vizyonu etkilemediğini gösterdi, ancak tüm sonuçları incelemek zaman alıyor . Greg’in kendisinin belirttiği gibi: “Kızını yapmasına izin verdikten sonra işleme güvenle devam edebilirsiniz . 

7. “bukalemun”Gözlü insanlar

Eyes of the girl

Bazı insanlarda, her iki göz de renk değiştirir. Bu olağandışı fenomen henüz tam olarak anlaşılmamıştır. Ancak bir tanesinde bilim adamları aynı fikirdeler – bu bir hastalık değil, bazı insanlarda var olan benzersiz bir özellik. Bu en açık şekilde yeşil-mavi veya ceviz-yeşil tonlarının gözünde, “ Hazel” olarak da adlandırılan insanlarda görülür . Doktorlar görme sorunları olan bu tür bireyler bulamazlar, ayrıca bu “hediyenin” genetik olarak iletildiğine dair bir kanıt yoktur.

Biyologların gözlemlerine göre, irisin gölgesindeki tek tip bir değişiklik, sinir ve endokrin sistemlerdeki işlemlerle ilişkilidir, ancak bunun nedeni genellikle Rayleighsaçılması ve melanin miktarında yatmaktadır  . Gözler “bukalemunlar” her zaman strese tepki verir, aşk deneyimlerini, yorgunluğu ve ayrıca çevre ve iklim değişikliğinin renginde değişime neden olabilir. Ancak  psikologlar böyle insanlarda öngörülemezliği ve yaramazlıklara karşı belli bir eğilimi gözlemliyorlar , aslında, mizaç karışımı hakkında konuşuyoruz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here