Dişlerinizden Tartar Lekeleri Çıkarmanın 10 Yolu

Diş tartar temizleme 10 yolu Diş eti , tartar temizleme, diş tartarı temizleme,diş beyazlatma,evde diş bakımı,parlak dişler,diş leke giderici,

0
542

Dişlerinizden Tartar Lekeleri Çıkarmanın 10 Yolu

Tartare lezzetli bir yem olsa da , diş tartarı , korktuğumuz bir şeydir. Bu daha kötü bir plak şeklidir ve 3’ün altın kuralını unuttuğunuzda oluşur: fırça, diş ipi ve durulama. Dişlerinizden tartarı çıkarmazsanız, sertleşir ve dişeti hastalığına yol açabilir . Ağzınızı açtığınızda bakmak oldukça hoş olmayan söz değil.

Bright Side’de kötü dişler, ağız kokusu ve kötü ağız bakımı devriyesi yapıyoruz  . Tartardan kurtulmanın ve elmas gibi parlamanin 10 yolu vardir.

Bu basit ama etkili tartar çıkarma yöntemiyle başlayın. Kabartma tozu , antibakteriyel etkiye sahip ve diş beyazlatmada da yardımcı olan güçlü bir maddedir  .

Bir tutam tuzla 1 çorba kaşığı kabartma tozu karıştırın ve bu karışımın bir kısmını diş fırçanıza koyun. Alternatif olarak, düzenli diş macununuza ekleyin. Emaye hasarına yol açabileceğinden, dişlerinizi haftada bir kez olmak üzere kabartma tozuyla fırçalamayın.

portakal kabuğu

Hiç portakal kabuğu artıkları ile ne yapacağını merak ettiniz mi? Artık biliyorsun. Turunçgiller genellikle plak lekelerini çıkarmakta iyidir, çünkü asit içerirler.

Doğrudan ovmak olabilir kabuğu 2-3 dakika için dişlerin üzerine veya bir hamur yapmak ve dişlerin uygulayın. Hangisini seçerseniz seçin, ağzınızı sonra ılık su ile durulayın. Haftada birkaç kez tekrarlayın.

Limon suyu

Daha iyi sonuçlar için limon suyuyla portakal kabuğu değiştirin . Limon asitleri sadece plağı çözmez, aynı zamanda dişleri hafifçe beyazlatır.

Diş fırçanızı taze limon suyuna batırın ve hafifçe dişlerin üzerine sürün. Durulamadan önce bir dakika bekletin. Limon suyunun çok güçlü bir ajan olduğunu ve diş erozyonuna neden olabileceğini unutmayın, bu yüzden dikkatli kullanın.

Susam taneleri

Susam tohumları birçok yönden mükemmeldir: salatalarınızı baharatlamak veya tartarı çıkarmak için kullanın. Doğal bir ovma gibi davranırlar ve aynı zamanda dişleri parlatır ve temizlerler.

Çekirdeğin içine tam bir çorba kaşığı alın ve iyice çiğneyin. Bir çeşit macun oluşturmaya ve işlem sırasında yutmaya çalışmamalısınız. Daha sonra dişlerinizi bu macun ve kuru bir diş fırçası ile fırçalayın. Bunu haftada iki kez yapın.

Hidrojen peroksit ve ağız gargarası

Hidrojen peroksit antimikrobiyal özelliklere sahiptir ve ağız gargarası da vardır. 1 çorba kaşığı antiseptik gargara 3 çorba kaşığı% 3’lük hidrojen peroksit çözeltisi ile karıştırın . Bu karışımla birkaç dakika karıştırın ve prosedürü temiz su ile tamamlayın.

Hindistancevizi yağı

Mutfak dolabınızda ulaşabileceğiniz başka bir şey de hindistancevizi yağıdır. Günümüzde yağ çekmeişlemi popüler bir işlemdir. Yağ ağızdaki kiri emer ve ayrıca içinde yaşayan mikroorganizmalara karşı antibakteriyel etkiye sahiptir .

1-2-15 dakika boyunca ağzınızdaki yağın 1-2 çorba kaşığı yağlayın (tadı harikadır!), Sonra tükürün ve ılık suyla iyice durulayın.

Çilek ve domates

Hem domates hem de çilek Vitamin С bakımından zengindir ve eğer narenciye sahip değilseniz bunları kullanabilirsiniz. Bunlardan birini doğrayın, bir hamuru yapın ve dişlere uygulayın. 5 dakika bekletin, sonra ağzınızı yıkayın.

Aloe vera ve gliserin

Dişlerin için iyilik bir bütünlük. 1 çay kaşığı aloe vera jeli, 4 çay kaşığı bitkisel gliserin, 10 damla  limon esansiyel yağı ve 4 çorba kaşığı soda 1 su bardağı karıştırın.

Tartarın daha az görünür hale gelmesini görünceye kadar dişlerinizi bu macunla günde bir kez fırçalayın. Sonra her 3-4 günde bir tekrarlayın. Aloe vera diş ve diş etlerinin iyileşmesine yardımcı olur ve temel limon yağı bakterilerle savaşır.

Karanfiller

Bu baharat uzun zaman diş ağrısı için bir ağrı çare olarak kullanılmıştır  . Ayrıca ağzınızdaki mikroplarla savaşır. Karanfilleri öğütün (veya hazır bir toz), biraz zeytinyağı ekleyin ve karışımı lekeli bölgelere uygulayın.

Başka bir fikir ise, kötü nefesi azaltmak ve bakterileri öldürmek için karanfilleri düzenli olarak çiğnemek . Her zamanki gibi sakız yerine deneyin.

Sanguinaria (kan kökü)

En sıra dışı bileşenlerden biri, sanguinaria veya daha yaygın olarak kan kökü olarak adlandırılır. Özü genellikle diş macunlarına dahil edilir. Bu var tartar azaltmak için etkili, güvenli, antibakteriyel ajan .

Bir gargara yapmak için bir bardak ılık suya 3-4 damla sanguinaria ekstresi eklenebilir. Her gün, hatta günde iki kez gargaralanabilir.

Dişlerinizde ve diş etlerinizdeki tartarın durumu henüz kritik değilse, tüm bu tavsiyeler işe yarayabilir. Eğer varsa veya asitlere kuvvetle tepki veren hassas dişleriniz varsa – lütfen dişçinize danışın . Dişleri ve tartarları sadece yapabildikleri dişlerden çıkarmanın profesyonel yolları vardır .

Dişlerin üzerinde tartar var mı? Onunla nasıl savaşırsın ve başka ne tavsiye edebilirsin? Yorumlarda bizimle paylaşın!

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here