Microsoft Edge Chromium;Yeni Özellik

0
189

Microsoft Edge’in Chromium tabanlı sürümünün, bir şirket mühendisine göre ayın sonunda yerleşik bir çeviri seçeneği alacağı tahmin ediliyor.

Çeviri özelliğinin tanıtımı bu ayın başlarında başladı ve bir Microsoft geliştiricisi topluluk web sitesinde , Nisan ayının sonunda Kanarya inşasını çalıştıran tüm kullanıcıların bu özelliği kullanması gerektiğini söyledi.

“Tercüme etmek için yapmanız gereken ek bir şey yok. Tercüme özelliği kullanıma sunumu devam ediyor ve ayın sonunda tüm Kanarya kullanıcılarının sahip olması gereken ”dedi.

Bu özellik, Microsoft Edge Canary çalıştıran sistemlerde “okuduğunuz dilde olmayan sayfaları çevirmeyi teklif etme” seçeneğine sahiptir. Ek olarak, tarayıcı çeviri çubuğunu ateşlemek için adres çubuğunda yeni bir çeviri simgesiyle birlikte gelir ve bir sayfayı anında istediğiniz dile çevirin.Mayıs ayı başlarında Dev inşa geliyor

Bu yeni seçenek hemen hemen Google Chrome’dakiyle aynı şekilde çalışıyor ve Microsoft Edge şu anda Chromium’a dayanıyorsa, çeviri özelliğinin desteklenen tüm platformlarda da kullanılabilir olması mantıklı.

Ancak, şimdilik, çeviri aracı yalnızca Kanarya yapısında mevcut olduğundan, Dev yapılarında yayınlanmaya başlaması biraz daha uzun sürebilir. Microsoft, her gün Microsoft Edge Canary için güncellemeler yayınlarken, Dev derlemesi haftalık olarak güncelleniyor. Bu takvime göre, yeni Edge’in Dev sürümü Mayıs ayının başlarında çeviri seçeneğini almalıdır.

Microsoft, hem Windows hem de macOS’ta geliştirme çalışmaları devam ederken, Microsoft’un beta sürümünün ve kararlı sürümlerinin ne zaman indirilebileceği konusunda bir ETA sunmamıştır. Mevcut önizleme derlemesi yalnızca Windows 10’a yüklenebilir (ve tavsiye edilmese de önceki Windows sürümlerinde).


https://news.softpedia.com/news/microsoft-edge-chromium-to-get-translate-feature-this-month-525671.shtml#sgal_0

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here