Sizin için doğru müzik aletini nasıl seçersiniz?

0
906

STEM alanlarındaki insanlara kendi akıl sağlığı için müzik yapmalarını zorluyoruz.

techband

Bu, STEM çalışanlarını, öğrencilerini ve girişimcilerini müzik yaratmayı öğrenmelerini içeren bir serideki ikinci makaledir. İlk makale bir enstrüman çalmak ya da müzik üreten neden müzik dinleme ile ilişkili sadece ötesinde birçok faydası vardır açıkladı. Bu yazıda, başlamak için doğru aracı bulmanıza yardımcı olacağız.

Umarım sizi bir müzik aleti almaya ve çalmayı öğrenmeye ikna ettik. Nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, endişelenmeyin: bu konuyu ele aldık. 1, 2, 3 kadar kolay:

 1. Bir enstrüman seç.
 2. Bir enstrüman satın alın.
 3. Oynat.

Hangi araçla başladığınız önemli değil. Hangisinin sizin için uygun olduğunu belirlemek için alabileceğiniz aptal bir kişilik testi yoktur. Eğer bir meydan okuma istiyorsanız, bir apartman kompleksinde trombon çalmayı öğrenmeyi deneyin. Süper basit bir şey ister misiniz? Kazoo al. Önemli olan, oynamak istediğiniz enstrüman olmasıdır .

Sinirbilimci Dr. Daniel Levitin, “ Bu Müzikte Beyininiz ” adlı kitabın yazarı ve bir müzisyen, TNW’ye şunları söyledi :

Sevdiğiniz sesleri veren bir enstrüman seçmek önemlidir. Çocukların çoğu, belirli enstrümanların sesine aşık olur. Bu harika bir motive edici. Büyük piyanist Artur Rubenstein’in bir hikayesi var ve ailesinden üç yaşındayken piyano istedi. Piyano çalmasını istemiyorlardı ve onun yerine bir keman aldılar. Paramparça etti. Rahatladılar ve ona bir piyano aldılar.

Bu hikayenin ahlaki: hoşunuza giden bir ses seçin ve onu yaratan enstrümanı alın. Ve eğer aileniz size bir keman alırsa, tam önünde durun. Keman çalmak isteseniz bile – bu tür ilişkilerde üstünlük sağlamak önemlidir, aksi takdirde insanlar size doğru yürürler (bu aslında kötü bir tavsiye olabilir).

İyi bir haber, başlamak için özel olarak üretilmiş bir Fender Stratocaster veya Roland’ın en iyi V-davullarını satın almak zorunda değilsiniz . Hemen hemen öğrenmek istediğiniz herhangi bir enstrümanın yeni başlayanlar için belirlenmiş bir yolu vardır. Bu da öğrenilecek her zaman nispeten ucuz bir seçenek olduğu anlamına gelir. Kısalık uğruna, sadece birkaç çeşit enstrümanı tartışacağız – çoğunlukla garaj sıkışması bantlarıyla ilişkili olanlar – ama çaldığınız şey size kalmış.

Ucuza başlamanızı öneririz. İsterseniz kapılardan fırlayabilir ve isterseniz bir işe yaramaz bir şey satın alabilirsiniz, ancak başlangıç ​​seviyesindeyken yeni başlayan bir model almanın yanlış bir tarafı yoktur. Eğer para nesne değilse, elbette, başlangıç ​​klavyenizden bir kuyruklu piyano alın. Aksi takdirde, tam olarak ne kadar harcamak istediğinizi ve bu aralıktaki araçları araştırmak istediğinizi anlayın.

Xbox’tan daha ucuz

Gitarlar, baslar, klavyeler ve – daha az bir dereceye kadar – davulların yanı sıra, diğer geleneksel enstrümanların tümü, biraz alışveriş yapmak istiyorsanız 250 $ ‘dan daha düşük bir fiyatla toplanabilir. Herhangi bir hobi gibi, bir enstrüman çalmak da tam olarak istediğiniz kadar pahalıdır. Gerçekten tutumluysanız, bir puro kutusu gitarı yapabilir veya bir kova çalabilirsiniz. Sadece biraz ses çıkar, stresi azaltır .

İşte başlamanıza yardımcı olacak birkaç öneri, ancak kişisel zevklerinize göre daha fazla araştırma yapmak isteyeceksiniz.

Kredi: Fender

Efsanevi Fender Stratocaster, Oyuncu Serisi: 674,99 $  , Amazon’da mevcut .

Gitarlar:

 • Fender Affinity Serisi Stratocaster ile Squier: Fender’ın ikonik Stratocaster’ını cüzdanınızın üzerinde kolaylaştıran, klasiğin havasını koruyan mütevazı bir yaklaşım.
 • Fender Squier Korkusuz Akustik Gitar Paketi : Kutudan çıkarmaya başlamak için ihtiyacınız olan her şeyi içeren ucuz ve geleneksel bir akustik gitar paketi.
 • Epiphone Les Paul Özel VE Katı Gövde Elektro Gitar : Epiphone tarafından oluşturulan acemi dostu bir konfigürasyonda Gibson’un efsanevi Les Paul.
Kredi: Fender

Fender American Performer Mustang bas gitar, güzel bir canavar: Amazon’da 1.199.99 dolar .

Baslar:

 • Ibanez 4 String Bass Guitar : Ağır metal simgesinin uygun bir versiyonudur.
 • Fender Afinite Serisi Squier Hassas Başlangıç ​​Acemi Elektrik Bas : Fender’ın göze çarpan görünümüne sahip küçük ölçekli bir bas.
 • Ibanez PCBE12MHOPN 4 Telli Akustik Bas Gitar : Akustik bir bas kafaları çevirir ve sahilde amp olmadan da sıkıştırabilirsiniz.
Kredi: Roland

Bakın: Rolands Ax-Edge Keytar. Amazon’da 999,00 dolar .

Klavyeler:

 • Alesis Resital 88 Tuşlu Acemi Tam Boy Yarı Ağırlıklı Anahtarlarla Dijital Piyano : Bir Amazon Bu, üç aylık dijital derslerle birlikte geliyor.
 • Yamaha PSR-EW300 SA 76 Tuşlu Taşınabilir Klavye Paketi : Yamaha’nın eğitim paketine sahip yeni başlayan bir klavye.
 • Yamaha EZ-220 Kulaklıklı 61 Işıklı Anahtar Taşınabilir Klavye Paketi : Yeni başlayanlar için başka bir Yamaha, bu kulaklıklar da dahil olmak üzere ihtiyacınız olan her şey ile birlikte geliyor.
Kredi: Roland

Roland V-Kompakt Serisi Elektronik Davul Kiti (TD-17KV-S). Amazon’da 1199.99 dolar .

Davul:

 • Ludwig LC178X025 Questlove Cep Kiti 4 Parçalı Davul Seti : Roots‘davulcusu Questlove tarafından oynanana benzer ucuz ve küçültülmüş bir davul seti .
 • Pyle PED041 : Ucuz bir elektronik davul seti için tek seçeneklerden biri. Çan ve ıslık beklemeyin, ama oynamayı öğrenebilirsiniz.
 • Alesis CompactKit 7 : Davul çalmak ve sopa becerilerini öğrenmek için küçük bir seçenek – bir kit için para alamayan veya bir alana sahip olmayanlar için.

Bu listelenen seçeneklerin hiçbiri 250 dolardan fazla değildir. Ve uygun özenle, her biri yıllar sürmeli. Ama geleneksel enstrümanları sevmiyorsanız, hala sizin için orada bir şeyler var.

Sen bulabilir makineleri dövmek veya analog synth-yama daha tarzınızı. Ve hala ikna olmuyorsanız, sadece kendinizi vinil örneklediğinizi veya Theremini’yi oynadığınızı hayal edin  .

Bir Moog ile asla yanlış gidemezsin .

Müzik herkes içindir. Geleneksel bir enstrüman çalmalarını engelleyen fiziksel kısıtlamaları olanların da bugün seçenekleri var. Jamboxx Dave Whalen tarafından icat, bir kimseye, ne olursa olsun, bunu oynayabilir fiziksel yetenek tasarlanmış bir enstrüman bir örnektir.

Ve eğer hala sizin için rüya enstrümanını bulamadıysak, endişelenmeyin. Herkese bir tavsiyemiz olduğunu söyledik ve Zakk Wylde’nin sakalından kastettik. Çünkü makineyi kurtardık, son olarak gerçek çıldırtıcı şimşek çalmana izin veriyoruz . Size Erica Synths  ve Gamechanger Audio’nun Plazma Sürücüsünü veriyoruz

HOŞUNUZA GİDEBİLİR

Elon Musk Mars Üssü ile İlgili Görseller Paylaştı

Kız çocuğu yetiştirirken yapılan hatalar

Evinizde toksik küf bulunduğunu gösteren 9 işaret

Elazığ’da Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Dolarda Sert Düşüş Devam Ediyor !

kaynak:https://thenextweb.com/plugged/2019/03/23/cheap-our-beloved-ue-boom-3-now-has-too-much-discount/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here