Bilim adamları, bir çok kavga eden çiftlerin birbirlerini gerçekten sevdiğini iddia ediyorlar

0
388

Çiftlerin birbirine gösterdiği sevgiler

Son araştırmalara göre , evli çiftlerin% 44’ühaftada bir defadan fazla mücadele etmenin uzun bir süre sağlıklı ve verimli ilişkiler sürdürmelerine yardımcı olduğuna inanıyor. Aslında, sık sık tartışan ancak her zaman barışçıl bir şekilde bir araya gelen çiftlerin, birlikte olmaları daha olasıdır çünkü küçük yanlış anlamaya rağmen, sevgilerinin gerçek ve samimi olduğunu bilirler.

9. Dövüş, olgun bir ilişkinin işaretidir.


Sürekli çatışmadan kaçınma kesinlikle uzun süreli bir ilişki kurmanın en iyi yolu değildir. Aksine, eğer  tartışırken fikrinizi açıkça konuşabiliyorsanız , bu, sevginizi başka bir düzeye çıkarmaya hazır olduğunuz anlamına gelir  .

Olgun insanlar kişisel saldırılara ya da bağırmaya başvurmazlar. Bunun yerine, her zaman bir uzlaşmaya varmaya ve ilişkilerini sağlıklı bir argüman yardımıyla geliştirmeyeçalışırlar .

8. Dövüş, önemsediğiniz anlamına gelir.


Elbette, partnerinizin çılgınlıklarını engelleyen bazı alışkanlıklarına bir göz atmak çok daha kolay olurdu. Ama gelecekte daha iyi bir sonuç elde etmek için tüm acı ve rahatsızlıklara dayanmaya hazır olmanız gerçek sevginizin bir işareti olabilir  .

Başka bir deyişle, tartışmak daha kararlı olduğun anlamına gelir . Sadece hatırla – ne sıklıkla ailenle ya da kardeşlerinle savaşırsın? Aynı şey eşiniz için de geçerli: eğer çok tartışırsanız ve her zaman üstesinden gelirseniz, bu, büyük resminizi sevdiklerinizle birlikte gördüğünüz anlamına gelir .

7. Dövüş, iletişiminizi kolaylaştırır.

İlişkinize güven oluşturmak için sessiz kalmamalısınız . Aksine, partnerinize açık bir zihinle yaklaşmak, eylemleriniz için sorumluluk almak ve birbirinizi dikkatle dinlemek gerekir.

Yana Tartışan iletişimin önemli formlarından biridir ve en dürüst biri, gerçekten samimiyet, güven ve bağlantının duyguları hızlandırmak ve nasıl eşiniz öğretmek için yardımcı olur  iletişim daha verimli bir şekilde sizlerle.

6. Dövüş, sağlıklı bir ilişkinin işaretidir.

Psikologlar sağlıklı ve mutlu bir ilişki için 7 kilit nokta olduğuna inanıyor ve bunlardan biri tartışıyor. Aslında, bir çift asla tartışmazsa, bu bir şeylerin onlarla tam olarak doğru olmadığını gösteren bir işaret olabilir .

Tartışma, çiftlerin kendileri için önemli olan şeyleri ele alarak ve tartışarak değerlerini ve duygularını tekrar gözden geçirmelerine yardımcı olur . Bununla birlikte, argümanınız sağlıklı ve mücadeleci olmamalıdır – her zaman adınızı aramadan veya sesinizi yükseltmeden puanlarınızı belirtmeye çalışın.

5. Dövüş, bağlantınızı güçlendirir.

Partnerinizle tartışırken kazanır ya da kaybedersiniz fark etmez. En değerli şey, birbiriniz hakkında ve daha da önemlisi kendiniz hakkında çok şey öğrenmenizdir .

Küçük çatışmalar , ikinizin de gerçek doğasını açığa çıkarmasına yardım eder ve partnerinizle nasıl başa çıkacağını gösterir. Ve birlikte tüm zorlukların üstesinden gelmeyi başarırsanız , aramızdaki bağı nasıl uzatacağınızı ve güçlendireceğinizi öğreneceksiniz .

4. Dövüş, kızgınlığınızı hafifletir.

Bir ilişkide olmak o kadar kolay değil – eğer eşinize önem veriyorsanız, her zaman sınırlarınızı zorlamak zorundasınız . Ve eğer sizin için aynısını yapmazlarsa, kızgınlık hissetmeye başlayabilirsiniz .

Sizin için önemli olan şeylere geldiğinizde zemini ayakta tutmamanız, partnerinizin istedikleri her şeye sahip olabileceğini düşünmesini sağlayabilir ve kızgınlığınız sadece büyüyecektir . Sağlıksız bir ilişki için yol budur.

Bu sorunla baş etmenin en iyi yolu  , olumsuz duygularınızı dışa vurmak ve eşinize hemkendi gereksinimlerinize eşit olduğunuzu göstermek .

3. Dövüş, birlikte kalma olasılığınızın yüksek olduğu anlamına gelir.

Bazı çalışmalara göre , çiftlerin genellikle yaptığı en büyük hata kaçınmadır – çoğu zaman bir şeylerin yanlış olduğunu hissederiz ama hiçbir şey söyleriz. Ve bu zayıf iletişim, ayrılmanın en yaygın nedeni haline geliyor .

Hassas konuların tartışılmasının ilişkiniz için iyi bir şey yapmayacağına inansanız da, aslında bu doğru değildir. Dövüş, sorunlarınıza odaklanmanıza ve çok büyük hale gelmeden onları çözmenize izin verir. Bu yüzden birlikte tartışan çiftler, uzun bir süre birlikte kalıyorlar .

2. Dövüş tutkunuzu ortaya çıkarır.

Bazı çiftler , şiddet seviyelerini artırdıkları için yoğun tartışmalardan hoşlanırlar . Bilinçaltında, bu insanlar kavgaların sadece tutkularının bir işareti olduğunu bilirler ve anlaşmazlıkları daha da tutkulu bir makyaj haline gelir.

Eğer ilişkiniz güçlü ve gelişen tutmak istiyorsanız, o kadar gerekli  dışarı duygularınızı izin zaman zaman yerine onları tutmak için. Ama olumlu yönde herhangi bir argüman bitirmek unutmayın.

1. Dövüş sizi sıkıntıdan kurtarır.

Birkaç yıldır birlikte olsanız bile, her zaman üzerinde anlaşamadığınız bazı şeyler olacaktır. Ve bu hiç de fena değil – yapıcı çatışmalar ilişkinizin kıvılcımını tetikleyebilir ve daha heyecanlı hale getirebilir.

Her ikiniz de her şey üzerinde hemfikir olsaydınız sevginizin ne kadar sıkıcı olacağını hayal edin ! Bu yüzden bir dahaki sefere panik yapmayın, siz ve sevdikleriniz arasında bir tartışma olacağını hissedeceksiniz. Bunun yerine, ilişkiniz ve gelecekteki yaşamınız için birlikte yararlı hale getirmeye çalışın  .

Bonus: Ortağınızla sağlıklı bir şekilde nasıl savaşılır?

“İyi dövüş” ve “kötü dövüş” arasında bir farkolduğunu ve sadece iyi olanın ilişkiniz için yararlı olabileceğini unutmamak önemlidir  .

Tartışmanızı üretken bir tartışmaya dönüştürmek için izlemeniz gereken bazı tavsiyeler şunlardır  :

  • Birbirinize saygı gösterin . Her ikiniz de kendi zayıf noktalarınız olan insanlarsınız, bu yüzden kemerin altına vurmayın ve eşinize geri dönüşü olmayan bir şekilde zarar verebilecek şeylere baskı yapmayın.
  • Özür dilemek . Eğer yanılıyorsan, itiraf et ve üzgün olduğunu söyle. Bu küçük eylem seni daha zayıf hissettirmeyecek. Aksine, partnerinizi hala önemsediğinizi gösterecektir.
  • Konuya bağlı kal . Asla önceki ilişkilerinizi veya eşinizin zaten bıraktığınız hatalarını deneyimlemeyin. Konuşacak tek bir noktan var, kesin ol.
  • Üçüncü şahıslara hitap etme . Arkadaşlarınızı veya akrabalarınızı argümanınıza getirmeniz partnerinizin izole ve saygısız hissetmesini sağlayabilir, bu nedenle sorunu çözmek için kimseye hitap etmeden önce elinizden gelenin en iyisini yapın.

Eşinizle ne sıklıkla kavga ediyorsunuz? Her zaman bir uzlaşma yaratır mısın? Yorumlarınızı bizimle paylaşın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here