Facebook doğumgünü bağışçıları ilk yılda 300 milyon dolar kazandılar

0
290
Facebook doğumgünü bağışçıları ilk yılda 300 milyon dolar kazandılar

ec276797-cf00-48ed-a567-70ccdf2744ab.png

Facebook kullanıcıları iyi sebepler için 300 milyon dolardan fazla para topladı.

Facebook doğumgünü fonları bir yıl önce piyasaya sürüldüğünden beri , şirketin sosyal yararla ilgili ürün sorumlusu Asha Sharma’nın yeni bir yayınına göre, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için kullanıcılar 300 milyon dolardan fazla para topladı .

Facebook üzerinden 750 binden fazla sivil toplum kuruluşu bağış alabilir. Aziz Jude, Alzheimer Derneği, Amerikan Kanser Topluluğu, Gücümüz – Bizim Çocuk Aç, ve ASPCA Araç kullanıma sunulduğundan bu yana en çok para alan sivil toplum kuruluşları arasında yer alıyor.

NBA yıldızı gibi ünlüler Stephen Curry bunun için para toplamak için faydalandı Hiçbir şey ama ağlar sıtma ile mücadele eden bir organizasyon. Golden State Warriors point guard , 30. doğum günü için 30.000 dolar kazanmayı ve bunun yerine 82.000 dolar almayı umuyordu .

Daha az ünlü insanlar da aracı kullandılar. Valentine Toohey Smith yardım etmek istedi hayırseverlik: su24 gelişmekte olan ülkedeki insanlara temiz su getirme misyonu olan bir kuruluş ve kızının 12. doğum günü için bir bağış toplamaya başladı. Anne ve kızı sonunda 2,161 dolar. Çok perişan değil, Valentine.

Araçta bu kadar açık bir kullanıcı ilgisi ile Facebook doğum günü bağışlarını daha da etkili hale getirmek istiyor. Sosyal medya platformu, hangi kâr amacı gütmeyen kuruluşların çıkarlarınızla en iyi şekilde eşleştiğini anlamanıza yardımcı olacak yeni bir işlev ekledi.

Facebook şimdi, misyonu, konumu ve kaç kişinin kendi Sayfasını beğendiği dahil olmak üzere, her kuruluş hakkında daha fazla bilgi sağlayacaktır. Değişim, sivil toplum kuruluşları arasında ayrım yapmayı ve bağışınızın nasıl bir etki yaratabileceğine dair net bir fikir sahibi olmanızı sağlamalıdır.

d901c1df-546a-41e0-a3be-07406763a9cb.png

Yeni arama araçları kuruluşlar hakkında size arka plan bilgisi verir.

Bu, Facebook’un bağış toplama araçlarına yaptığı en son güncellemeler dizisidir. In Kasım 2017 , şirket buna kar amacı gütmeyen kuruluşlara bağış toplanan ücreti ortadan edeceğini açıkladı. Bu yılın başında Facebook, bağışları eşleştirmeyi ve yeni bir fon oluşturmayı planlarken organizatörleri eklemeyi mümkün kıldı .

Bebek malzemeleri ve gönüllülük gibi kişisel nedenlerle para toplamak gibi başka eklemeler de bir birey olarak para kazanmayı kolaylaştırdı.

Doğumgünü bağış toplama aracının yıl dönümü, Facebook için, gizlilik ayarları , veri toplama ve CEO’su Mark Zuckerberg tarafından yapılan tartışmalı yorumlar konusundaki tartışmaların ardından kamu güvenini sürdürmek için mücadele eden bir fırsatta geldi . Başka bir deyişle, şimdi Facebook’un bazen iyi bir güç olabileceğini hatırlatmak için ideal bir zaman.

 

 

 

Kaynak : mashable.co

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here