Game Of Thrones’un Final Sezonunda Kimin Öleceği Beli Oldu

0
317

Münih Teknik Üniversitesi’ndeki son derece nerdy bilgisayar bilimi öğrencileri olduğunu varsayabileceğimiz bir grup , Thrones Game’de kimin yaşayacağını ve kimin öleceğini öngören bir algoritma geliştirdi .

GoT şovundan ve wikişlerden elde ettikleri verileri kullanarak öğrenciler, Potansiyel Ölüm Olasılığını (PLOD) belirlemek için cinsiyet, yaş ve ev gibi faktörleri ağırlayan bir algoritma oluşturdular. 

Örneğin, House Stark’taki insanların House Lannister’daki insanlardan ölmeleri daha muhtemeldir (üzgünüm ama bu doğru!), Bu yüzden algoritma evin üyeliğini bir faktör olarak görüyor. 

Öğrenciler, tıpta kullanılan hayatta kalma hızı algoritmalarından sonra modellenen proje için iki tip model kullandılar. 

Birinde göz önünde bulundurulan faktörler ev, aşıklar, evlilik, unvanlar, büyük / küçük karakter ve cinsiyettir. Diğeri ayrıca popülerlik, cinsiyet, sayfa sıralaması (wiki’de), akraba sayısı, yaş, kültür, ev, evin bölgesi, bağlılıklar, karakterin parçası olduğu kitaplar, karakterin bölümleri, konumlar, ve başlıklar.

Öyleyse, favori adamlarımızın kaderi ve Duvarın bu tarafındaki kızlar hakkında söylenecek ne var? 

Görünüşe göre algoritma, House Targaryen’den Daenerys Stormborn’un, Adının İlki, Yanık’ın, Endülüslerin Kraliçesi’nin ve İlk İnsanların, Büyük Çim Denizinin Khaleesi’nin, Zincirin Kırılmasının ve Ejderlerin Annesinin … Yüzde 99 muhtemel sağkalım oranı!

Algoritmaya göre, hayatta kalma olasılığı en yüksek olan beş karakter: 

  1. Daenerys Targaryen
  2. Tyrion lannister
  3. Varys
  4. Samwell Tarly
  5. Jaime Lannister

Öte yandan, herkesin favori canını sıkan ve kimin kokan, Bronn, yüzde 93,5 ölmek muhtemeldir. Bronn asla o kaleyi alamayacağını bilmek zorundaydı:

Muhtemelen şu karakterlere elveda demelisin:

  1. Bronn
  2. Gregor Clegane
  3. Sansa Stark
  4. Bran Stark
  5. Sandor Clegane

As Game of Thrones onun televizyonda sonuca yaklaşır , hepimiz kim üstüne çıkacaktır merak ediyorsanız ve kim altında altı feet (Meslektaşlarım kesinlikle sahip sona erecek kendi payına ait tahminler ). Bu AI projesi eğlencelidir ve cevaplar için algoritmayı ortaya koymak bize Pazar gecesi Sezon 8 prömiyerini beklerken yapmamız gereken bir şey verir. 

Yine de, Game of Thrones , karakterleri ve izleyicileri “Thrones Game” in sadece iktidarın ikili kazancı kaybetme oyunu ile ilgili olmadığını, bunun yerine gücün en iyi sonucu nasıl elde edebileceğini anlamakla geldiğinde en iyi durumdadır. ve daha sık, en kötüsü, aynı liderler ve takipçiler. O insanlığın savunması, yoksa Daenerys barbekü muhalif soylular saatler olarak Tyrion hisseder hayal kırıklığı ile yardımcı olmak için Cersei bırakır üzgün, tiksinme ve kalbi kırık tespiti Jaime Lannister sergiler, başlık olduğunu göstermektedir Game of Thrones doğal olarak yıkıcı olduğu: arayışı Güç, sonuçta ölen insanlara verilen bir oyun değil. 

Thrones ve diğer şovlar gibi internet şovlarında yapılanları oynar : genellikle yüksek bütçeli dramalar gizemleri ayırmak ve Reddit gibi forumlardaki muhtemel sonuçları ortaya çıkarmak için kalabalık kaynaklı bir takıntı kullanmaktan kaynaklanır . Ağlar, bu ateşe yalnızca, ahlaki açıdan karmaşık olmayan ~ drama’yı gösterilerindeki haltları pazarlamak için kullandıklarında, HBO’nun bu sezondan kaçırmadığı bir şeyi kullanıyorlar . Ancak madde üzerindeki arsa lehine eğilim bu eğilimin, gösterinin konuyla ilgili yaptığı en ince noktaları silebilir; bu, gücün nihai arayışı ( Thrones ), din ve öbür dünya ( Artıklar ) veya bilincin doğası ( Westworld ).

En iyi ihtimalle, Game of Thrones , gücün yalnızca bir oyun olmadığını; Bunun yerine, kuralın kaprisleri tüm insanların yaşamlarını ve kaderlerini etkiler. Azaltılması GOT iyi kılan görmezden bir algoritmaya, gösterinin en eşsiz yönlerini içine oynar.


https://mashable.com/article/game-of-thrones-death-algorithm/#NcDOvkS4Fsqr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here