Google, kendi akıllı şehrini 8.000 konut ve 6.000 daire ile inşa ediyor

0
336

 Ana kenti Mountain View, California’nın gelişimi hakkında bir fikir yayınladı. Proje, örneğin, 8.000 yeni konut, yeni konut, ofis alanı ve diğer mağazaları içerir.

İnternet devi Google, halihazırda kendi Mountain View kasabasını genişletmek ve büyütmek için birkaç kez düşünüyor, ancak her zaman çeşitli nedenlerle karşılandı. Son olarak, tüm projenin son versiyonlarından biri sunuldu; bunların arkasında Bjarke Ingels ve Heatherwich Studio bulunuyor.

Uzantının nedeni basittir. Google, ister yeni, ister modern bir şirket olsun, ister özel hayatı olsun, çalışanları için daha iyi ve daha iyi bir arka plan oluşturmak istiyor. Ama “akıllı, yeşil şehir” hakkında o çevre dostu olmak istiyor birçok şirket gibi bazı durumlarda, gider ve bu nedenle tüm Mountain View nerede olacak otomobil trafiğinin asgari oran. Piyade, çeşitli parklar ve perakende satış noktalarına hakim olmalıdır.

Büyük değişikliklerin büyük olasılıkla şehrin kuzey bölgelerini etkilemesi bekleniyor. Burada yaklaşık bir milyon metrekarelik ofis alanı inşa edilecek. Ayrıca sekiz bin konut ve yaklaşık altı bin daire sayılmaktadır. Dairelerin beşte birine kadar bile uygun fiyatlı olmalıdır.

Eserlerin başlangıç ​​tarihi henüz yayınlanmadı. Kentin temsilcileri ile Google arasında son bir toplantı düzenleneceği zaman sadece önümüzdeki yılın başında duyulacağız. Uzun vadeli iyi ilişkiler ve karşılıklı işbirliği nedeniyle, herhangi bir komplikasyon beklenmemektedir. Ön planlara göre, tüm proje yaklaşık on yıl sürmelidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here