Chromium Microsoft Edge’in Google Chrome’u Geçmesini Sağlayacak 3 Özellik.

0
126

Uzun süredir dünyanın bir numaralı masaüstü tarayıcısı olmasına rağmen, Internet Explorer hiçbir zaman herkesin en sevdiği tarayıcı olmadı ve Google ve Mozilla’nın Chrome ve Firefox için yayımladığı büyük gelişmeler kullanıcılara birçok kişinin kucakladığı alternatifler sağladı.

Microsoft, Windows 10’da çok fazla beğeniyle Edge tarayıcıyı tanıttı ve Chrome ve Firefox’un beğenisine gerçekten büyük bir rakip vaat etti .

Sonunda, Edge bir başka başarısız deneme olarak ortaya çıktı ve yeni Windows 10 özellik güncellemelerinin bir parçası olarak yayınlanan az veya çok önemli gelişmelere rağmen, yeni tarayıcı sonunda hiçbir değişiklik yapamadı.

Bu nedenle, 2018 yılının sonlarında, Microsoft, Edge Edge’in EdgeHTML motorundan Chromium’a geçmeye karar vermesi nedeniyle, bu konuda bir başka önemli değişiklik olduğunu açıkladı. Bu, Google Chrome’a ​​ve Vivaldi gibi bir dizi diğer tarayıcıya güç veren motordur.

İlk bakışta Chromium’a geçiş yapmak birçok kişi tarafından Microsoft’un tarayıcı pazarında tek başına başarılı olamayacağının bir kanıtı olarak görülüyor. Ancak, Edge tarayıcısının resmi olmayan önizleme yapısını denedikten sonra, Microsoft Edge’in hem masaüstünde hem de mobil cihazlarda lider bir tarayıcı haline gelebileceği daha belirgin hale geliyor.

Chromium tabanlı Microsoft Edge tarayıcısı

Tüm Google Chrome özellikleri

Öncelikle ve en önemlisi, Chromium’a dayandığından, Microsoft Edge teknik olarak Google Chrome’un tüm özelliklerine sahip ve Microsoft, her bir güncellemeye kendi kullanıcı tabanına göre uyarlamak için kendi dokunuşlarını verebilir.

Başka bir deyişle, Microsoft Edge artık özellikler açısından rakiplerinin gerisinde kalmayacak ve uzun zamandır Windows kullanıcıları bunun ne kadar önemli olduğunu kesinlikle biliyorlar.

Google Chrome şu anda dünya çapında lider bir tarayıcıdır ve bunun için iyi bir neden var. Özellik dizisi genel özellik paketinde önemli bir rol oynar ve şimdi Microsoft Edge bu konuda da büyük puanlar alabilir.Sonunda kullanılabilir çapraz platform

Chromium motoru ayrıca Microsoft’un Edge’i yalnızca Windows 10’dan daha fazla platformda piyasaya sürmesine izin veriyor.

Bu, şirketin tarayıcısını çalıştıran kullanıcı sayısını önemli ölçüde artırabileceği anlamına geliyor; Edge, Windows 10, Windows 8.1 ve Windows 7 için ve ayrıca macOS ve Linux için de destek sağlıyor.

Chromium tabanlı Microsoft Edge tarayıcısı

Windows 10 ve Windows 7 şu anda dünyanın en popüler masaüstü işletim sistemleridir ve ikincisi gelecek yılın Ocak ayında desteğin sonuna ulaşmasına rağmen, hala tüm dünyada yaygın olarak kullanılan bir platformdur. Bu nedenle, Edge’in Windows 7’de kullanılabilir olmasını sağlayarak Microsoft’un yalnızca daha fazla kullanıcı kazanmasını sağlamakla kalmayıp, bazılarını Windows 10’a yükseltmeye ve yerel entegrasyonun avantajlarından yararlanmaya ikna edebileceğine de şüphe yok.

Tıpkı Google Chrome gibi, Microsoft Edge de mobil olarak kullanılabilir ve Microsoft hem Android hem de iOS sürümleri için düzenli olarak güncellemeler yayınlar.Dünyanın en büyük dağıtım platformu

Google Chrome’a ​​göre en büyük avantajlardan biri, Microsoft Edge’in masaüstündeki en büyük dağıtım platformundan yararlanabileceğidir.

Bu, Windows’un kendisidir ve Microsoft, yalnızca varsayılan Windows 10 tarayıcısı olarak Edge’i sunmakla kalmaz, aynı zamanda işletim sisteminin eski sürümlerini çalıştıran kullanıcıları Internet Explorer’ın (veya diğer tarayıcıların) yeni uygulamasıyla değiştirmesini teşvik eder .

Windows 10, birkaç ay önce Windows 7’yi ele geçirmeyi başardıktan sonra bir numaralı masaüstü işletim sistemi haline geldi ve Microsoft’un hedefi dünya çapında 1 milyar cihaza getirmektir. Bu, Microsoft Edge’in 1 milyar cihaza önceden yüklenmiş olarak geleceği anlamına geliyor ve herkes buna bağlı kalmasa da, bu kadar büyük bir kitleyi hedefleme fırsatı çok büyük.

Microsoft’un bu yıl yeni Edge tarayıcısını piyasaya sürmesi bekleniyor, ancak önizleme derlemesinin her gün yayınlanması gerekiyor. Resmi olmayan bir Microsoft Edge sürümü denemek istiyorsanız zaten kapmak için hazır.

HOŞUNUZA GİDEBİLİR

Eski mutfak gereçlerine yeni hayat vermek için yaratıcı 8 yöntem

Dark Web Nedir-Dream Market Neden Kapatılıyor.

Yapay zekada yapay güvenlik riski

Kanun ve Teori Nedir?

Bitcoin Tekrar Yükselecek JP Morgan analisti

kaynak:
https://news.softpedia.com/news/three-reasons-chromium-microsoft-edge-can-be-bigger-than-google-chrome-525515.shtml

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here