Google Harita kullanıcıları artık trafik Yoğunluğunu anlık bildirecek

0
128

Geçen yılın sonunda, Google Haritalar, Waze benzeri olay raporlamasını test etmeye başladı . Bu özellik yalnızca çökme ve hız tuzağı raporlama ile başladı. Bundan kısa bir süre sonra yaygın bir şekilde ortaya çıktı ve şimdi hemen hemen herkes gezinirken olayları raporlama yeteneğine sahip. Google, raporlama özelliğine yeni bir olay türü ekliyor: trafik yavaşlamaları.

Google Haritalar, trafik akışını yol renkleriyle zaten gösteriyor. Kullanıcılar, yolun turuncu mı yoksa kırmızı mı olduğunu vurgulayarak trafiğin yavaş hareket ettiğini bilir. Çeşitli nedenlerden dolayı olabilir. Trafik gerçekten çok kötüyse, Google Haritalar sizi otomatik olarak farklı bir rotaya götürür. Ancak, bazen güncellemek yavaş olabilir. Peki neden kullanıcıların yardım etmesine izin vermiyorsunuz?

Trafik yavaşlamasını (veya farklı bir olayı) bildirmek için, navigasyon modundayken sohbet balonu simgesine dokunun. Crash, Speed ​​Trap veya Slowdown seçeneklerine sahip olacaksınız. İngiltere İngilizcesine ayarlanan cihazlar Yavaşlamayı “Tıkanıklık” olarak gösterecek


kaynak:https://www.xda-developers.com/google-maps-traffic-slowdown-reporting/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here