Windows 10’da uygulama kısayolları olan birden çok anahtar nasıl kullanılır

0
347

Anahtarlar, uygulamalara gönderebileceğiniz komut satırı argümanlarıdır. Komut satırını kullanmak istemiyorsanız, uygulamanın bunu desteklemesi koşuluyla, anahtarı uygulamanın masaüstü kısayoluna ekleyebilirsiniz. Normalde, Komut Satırında anahtarları kullanabileceğiniz herhangi bir uygulama, onları kısayollarına eklemenize izin verir. Uygulama kısayolları ile birden çok anahtar kullanmanız gerekirse, bunu yapabilirsiniz.

Uygulama kısayolları olan birden çok anahtar

Anahtarlar temelde bir uygulamaya yürütülmesi için gönderilen komutlardır. Normalde, kendiliğinden bir anahtar çalıştırdığınızda, uygulama destekliyorsa çalışır. Ancak birden çok anahtar çalıştırmaya çalışıyorsanız, ikisinin birlikte çalışıp çalışamayacağı önemli olacaktır.

Uygulama kısayollarına sahip birden çok anahtar kullanmak için tek yapmanız gereken, birbiri ardına eklemek için ikisi arasına boşluk bırakmaktır.

Bunu denemek istiyorsanız, bunu Chrome ile yapabilirsiniz. Birlikte kullanabileceğiniz iki anahtar;

İlk anahtar, Chrome’u hangi profilden çalıştırmak istediğinizi sormanızı isteyecektir. İkincisi, Chrome’u karanlık modu kullanmaya zorlar .

Birden çok anahtar kullanmak için, şunu girmeniz gerekir:

“C: \ Program Dosyaları (x86) \ Google \ Chrome \ Uygulama \ chrome.exe” –profile-directory = “Konuk Profili” – force-dark-mode


Bir anahtar uygula

Hiç bir geçiş yapmadıysanız, sizi yönlendiririz. Anahtarları kullanmak istediğiniz uygulamayı bulun. Bunun için bir masaüstü kısayolu oluşturun. Masaüstünüze gidin, kısayolu sağ tıklayın ve içerik menüsünden Özellikler’i seçin.

Kısayol sekmesine gidin ve Hedef alanına sonunda iki anahtarı girin. EXE dosyasının yolu zaten Hedef alanına girilecektir.

Bir anahtar uyguladıktan sonra, açık olan uygulamanın tüm örneklerini kapattığınızdan ve ardından uygulamayı başlatmak için kısayolu kullandığınızdan emin olun. Anahtarlar işe yaramazsa, doğru sırada olmadığından olabilir. Anahtarların ayrı ayrı çalışıp çalışmadığını kontrol edin ve ardından uyguladığınız sırayı değiştirmeyi deneyin.

Bazı anahtarlar birbirleriyle çalışmaz. Yine, Chrome’un örneğiyle devam ederken, Chrome’u Gizli modda açmanıza izin veren bir anahtar vardır ve bu, –profile-directory = ”Konuk Profili” düğmesiyle kullanılamaz çünkü Gizli mod belirli Chrome profilleri ile çalışmaz. Bu, bir anahtarın ayrı ayrı çalışmasına rağmen, mutlaka diğer anahtarlarla birlikte çalışmayabileceği anlamına gelir. Neyin işe yarayıp yaramadığını anlamak biraz denemeyi gerektirecek.

Diğer Yazılarımızı Okudunuz Mu

Cryptocurrency-Kripto para Web Sitesi Nasıl Kurulur.
Avustralya’da Kripto Para ile Alışveriş için “kripto para kartı” çıktı
Bitcoin Tekrar Yükselecek JP Morgan analisti
Binance Coin (BNB) top 10 listesine girdi
Windows 10’da uygulama kısayolları olan birden çok anahtar nasıl kullanılırC
Proje Yönetimi Nedir? Proje Fikri ve Proje Analizleri
Gömülü Sistem Nedir? Nerelerde Kullanılır?
VERİLERİN ÖTESİNDE BİG DATA ve İNSAN KAYNAKLARI
TÜRKİYEDEKİ VE DÜNYADAKİ YEŞİL ORGANİZASYONLAR

Kaynak ;https://www.addictivetips.com/windows-tips/use-multiple-switches-app-shortcuts-windows-10/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here