ALTCOİN,COİN,TOKEN NEDİR

Geleçeğin para birimleri

0
373
Bitcoin
Kripto para

Altcoin

kripto para birimlerinin ilki olan Bitcoin‘in ardından çıkan tüm coin’lere denir. “Alternative Coin” kelime kümesinin kısaltılmış halidir. Ethereum, Ripple, Litecoin, Ethereum Classic, Dash, NEM, IOTA ve Monero gibi birçok coin birer altcoin’dir. Şu anda dünya çapında 1900’ü aşkın altcoin’in vardır

Bir altcoin’e yatırım yapmadan önce iyi araştırmalısınız. O altcoin’in gerçekten bir potansiyele sahip olduğuna inandığınızda uzun vadeli yatırım yapmanız akıllıca olacaktır. Genellikle yatırım yapılabilir altcoin’ler yüksek likiditeye sahip olurlar.

Coin Nedir?

“Coin” kelime anlamı olarak madeni para demektir. Kriptopara jargonunda ise harcanabilir para birimine kısaca coin deniliyor. İlk kripto olarak Bitcoin kabul edilir

Coin’ler başka bir altyapı üzerinde çalışmayıp tamamen kendi yapıları üzerinde çalışırlar. Yani herhangi bir platforma bağlı değillerdir. Token ve coin arasındaki önemli farklardan birisi budur.

Token Nedir?

Token’lar Ethereum, Waves gibi platformlarda üretilen ve bir varlığı temsil eden araç veya değerlerdir. Ethereum’un “akıllı kontrat” özelliği sayesinde bir çok token bu platform üzerinde üretilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here