Yatmadan Önce Bal Yerseniz Vücudunuza Ne olur

0
243

Yatmadan Önce Bal Yemeye Başlarsanız Vücudunuza Ne Olabilir?

Birçoğumuz balın soğuk algınlığı ile savaşmak ve cildimizi nemlendirmek için kullanılabileceğinin farkındayız, ancak bilim adamlarının  daha önce hiç duymadığınız birçok özelliği nedeniyle süper gıda dediğinin farkında olmayabiliriz. Yemeklerle birleştirmek lezzetli ve sağlıklıdır ancak yatmadan önce bir kaşık tüketirseniz ve vücudunuzun gece bütün iyiliğini emmesine izin verirseniz, vücudunuzda görmeye başlayacağınız harikalar sizi şaşırtacaktır.

kampuskod , bu süper ürünün geceleri vücudunuz için yapabileceği şeylerin “bilinmesi gereken” bir listesini hazırladı.

1. İyi bir gece uykusu

Bal gece uykusu için önemli bir etken

Bal, triptofan denilen bir besin , rahatlamanıza yardımcı olan bir hormon ve vücudunuza “yatma zamanı” olduğunu bildiren bir işaret içerir. Vücudumuzun bu amino aside ihtiyacı olmasına rağmen, doğal olarak üretmez ve elde edebiliriz. Bal gibi diyet tüketen ürünlerimiz sayesinde.

Bazen gecenin ortasında uyanırız. Bunun nedeni, uykumuz sırasında beynimizin glikojen denilen bir maddeye ihtiyaç duyması ve böbreklerde bulunan adrenal bezleri, sizin uyumanıza izin vermeyecek şekilde adrenalin ve kortizolün çıkmasına neden olmasıdır. Neyse ki, bal glikojen içerir, bu yüzden uykudan önce tüketmek, adrenalin akışını önlemenize ve iyi bir gece uykusu sağlamanıza yardımcı olur.

2. Tansiyonunuzu düşürmeye yardımcı olacaktır.

Yüksek tansiyon, kalp hastalığı riskini arttıran önemli bir faktör olduğundan, orta ve stabil kalması kalp komplikasyonlarını önlemek için iyi bir önlemdir. Bal, tansiyonu düşürdüğü gösterilmiş olan antioksidan bileşikler içerir , bu da geceleri bir kaşık dolusu balın yüksek tansiyonu önlemenin iyi bir yoludur.

3. Trigliseritlerinizi düşüreceksiniz.

Diyabet karşı savaşır

Trigliseritler kanda bulunan bir tür yağdır. Yüksek seviyede trigliseritler kalp hastalığı ve diyabet geliştirme riski anlamına gelir . Neyse ki, bal vücudunuzdaki trigliserit seviyesini azaltmakla bağlantılı. Onları gereksiz yağlardan kanınızı temizleyen iyi müttefiklere dönüştürürler.

4. Bağışıklık sisteminizi güçlendirir.

Bal, bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yardımcı olan antioksidanlar ve antibakteriyel maddeler bakımından zengindir,  bakteri, mantar ve çok sayıda virüs gibi mikroorganizmaların neden olduğu enfeksiyonlarla mücadelede daha güçlü olmanızı sağlar. Doğal savunmanızı yükseltmek için her gece onu tüketmenin yanı sıra, bu antibakteriyel varlıkların lehinize çalışmasına izin vermek için yaralara da uygulanabilir.

5. Vücudunuz daha hızlı yağ yakmaya başlayacaktır.

Yag yakmaya yardımcı olurBal alındığında, vücudunuz üzerinde termojenik bir etki yaratarak metabolizmanızı arttırır . Bu, vücut ısınızı biraz artıran, fazla çaba harcamadan yağ yakmanıza yardımcı olan dolaşımını artırdığı anlamına gelir.

6. Öksürükleri uzak tutun.

Bal, doğal bir antienflamatuardırBöylece her gece ılık suyla karıştırılmış bir çorba kaşığı bal tüketerek boğazınızdaki tahrişi en aza indirebilir ve öksürükten kaçınabilirsiniz . Ayrıca, bal, boğazınızdaki her bakteri ile savaşmanıza yardımcı olabilecek iyi bir antibiyotiktir.

7. Günlük yaşlanma karşıtı ortağınız olarak çalışacaktır.

Beauty concept – skin care, anti-aging procedures, rejuvenation, lifting, tightening of facial skin

Yaşlanmayı yavaşlatmanın en doğal yolu antioksidanları tüketmektir ve bal onlarla doludur. Besleyici serumları cildinize nemlendirmek ve uygulamak her zaman iyi bir fikirdir, ancak her gece uyumadan önce bal tüketmek, yaşlanmanın belirtileriyle savaşmanıza yardımcı olur ve güçlü bir suç ortağı olur.

8. Depresyondan kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

Bal, beyin hücrelerinizdeki oksidatif stresi önleyerek depresyonla mücadeleye yardımcı olan bir organik kimyasal olan polifenol içerir . Psikolojik sağlığınızı korumak ve motive olmaktan uyanmak istiyorsanız, her gece bal tüketmeniz size yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here