GEZİ REHBERİ Meryem Ana Evi-Selçuk, İzmir

1
513


Meryem Ana Evi

Aziz Mary’nin (Meryem ana) sözde ölüm yerine kutsal bir tapınak, Efes’teki Meryem Ana Evi, İsa’nın sevilen annesinin evinin daimi bir kanıtıdır. Birçoğu evin gerçekten de son günlerini geçirdiği yer olduğuna inanıyor ve bugün bir şapel olarak hizmet veren restore edilmiş taş evi ziyaret edebilirsiniz.

Hem Hıristiyanlar hem de Müslümanlar için kutsal bölge olarak hizmet veren evin önemi, 19. yüzyıldaki keşfinden bu yana yüz binlerce ziyaretçiyi ve hacıyı çağırdı. Kilisenin kalıntıları 6. yüzyıla kadar uzanıyor ve Lazarist Babalarının, her gün kitle kattığı yer olarak hizmet ediyor. İçine yerleştirilen sunağa rağmen, evde hala Meryem ve mum resimleri ile dekore edilmiş bir yatak odası ve mutfak bulunmaktadır.

Birçoğu evin altından geçen baharın kutsandığına ve iyileşme gücüne sahip olduğuna inanıyor ve eve girdikten sonra, mucizelerin ortasında geride bırakılmış koltuk değneklerinin ve diğer aletlerin geride kaldığını görebilirsiniz.

Orman Yolu Parkı’na girdikten sonra, sizi eve yönlendirecek olan üst ve alt girişlerden birçok işaret bulunmakta olup, Meryem Ana için
İzmir ilinin Selçuk ilçesinde bulunan Efes Antik kentinin üst kapısından geçildikten sonr Hz. Meryem’in altın görünümlü heykeli karşılıyor sizi 6 km dağ tırmandıktan sonra meryem ana evi göreceksiniz

Meryem Ana Evi Ziyaret Saatleri

Meryem Ana Evi yılın tüm zamanları hizmet verdiği gibi tüm günlerde de ziyarete açıktır.

Ziyaret Saatleri (Kış) : 08:00 – 17:00
Ziyaret Saatleri (Yaz): 08:00 – 18:001 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here