Google Bedava İnternet Hizmeti Başlıyor!

0
207

Google, düzenlemiş olduğu bir etkinlikte daha önceden Hindistan, Tayland, Meksika gibi ülkelerde başlatılan Google Station projesinin Filipinler’inde dahil edildiğini duyurdu.

Google bu hizmet ile, ülke genelindeki 50 farklı Wi-Fi  noktasından bedava internet dağıtacak. Bu proje kapsamında ülke geneline yerleştirilecek olan 50 farklı ücretsiz Wi-Fi noktası, Filipinlilere bedava internet dağıtacak. Ancak, söz konusu bu hizmetin belli bir süresi de olacak.

Google Kendi Akıllı Şehrini İnşa Ediyor

Tabiki de sürenin kısıtlı olmasının bir sebebi var, her bir kullanıcı söz konusu bu Wi-Fi noktalarına 30 dakika boyunca bağlı kalabilecek. 30 dakika dolduktan sonraysa, kullanıcıların yeniden giriş yapması gerecek.

Bu sayede, hem ücretsiz servisin yoğunluktan dolayı çökmesi engellenecek, hem de internet hızı belli bir seviyede tutulmuş olacak.

Google Ücretsiz Wi-Fi Hizmeti

Station projesinin, Şubat ayının sonuna doğru aktif olacağını açıklayan Google bedava internet hizmetini her geçen gün daha da yaygın hale getiriyor.

Son gelişmeler ile beraber Google’ın Station hizmeti Nijerya, Meksika, Hindistan, Tayland, Filipinler ve Endonezya olmak üzere toplamda 6 ülkede aktif olarak hizmet veriyor.

Son olarak, ilerleyen günlerde Google ‘ın Ücretsiz Wi-Fi hizmeti diğer ülkelerde de kullanıma geçeceği tahmin ediliyor. Sizce, Google bu hizmeti neden ücretsiz veriyor. Bu ücretsiz Wi-Fi hizmeti Türkiye ‘de başlatılmalı mı? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlardan paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here