Google, YouTube Videoları İçin Yeni Bir Özellik Test Ediyor

0
164

Google, amazon’la rekabet edebilmek için yeni bir test özelliğini başlattı
Youtube videolarının altında, ürünlerin reklam ve fiyatlarını gösteren yeni bir özellik test ediyor.

google

Google, Amazon’la rekabet edebilecek alışveriş şirketi oluşturmak için yıllarca uğraştı. Amazon‘la baş etmek hiçte kolay bir iş değil. Gelen haberlere göre GOOGLE şirketi bunun için yeni bir planı devreye soktu.

Mart ayında Google, görsellerde alışveriş reklamlarıyla alakalı planını duyurmuştu. Reklamlara karşı olan yeni yaklaşım, pazarlamacıların reklamlarını sponsorlu resim olarak Google Görsellerde paylaşmalarına yarıyor. Bu sponsorlu resimlere tıklandığı zaman direkt o ürüne dair fiyat bilgileri karşınıza çıkıyor.

Reklam için görsel arama özelliğini artırmanın yanı sıra, Google, çevrimiçi alışverişi desteklemek adına videolara da bu sistemi kullanmak istiyor.
Google, sahibi olduğu video platformu YouTube‘ de sitede yayınlanan videoların altında ürün fiyatlarını ve önerilerini görüntüleyen yeni bir sistem test ediyor.

Bu yeni sistemde youtube’de herhangi bir marka ürünü incelediğinizde o ürünle alakalı özellikleri ve fiyatını video altında gösterecek
ürünün direk ulaşabileceğiniz link belirecek ve satın almak için Google’ın alışveriş sitesine yönlendirileceksiniz. Böylelikle AMOZAN’la rekabeti bi tık ileri taşımış olacak.


https://www.theinformation.com/articles/googles-new-plan-to-challenge-amazon-for-shoppers

https://www.neowin.net/news/google-is-showing-shopping-ads-under-youtube-videos-as-part-of-a-test

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here