Huawei MateBook X Pro; Bir Telefon Üreticisinden Bir Dizüstü Bilgisayar

0
267


MWC2018’de Huawei MateBook X Pro’nun piyasaya sunulmasından bu yana, Huawei’nin PC endüstrisinin peşinde olduğunu görüyoruz. Bu yıl, Huawei, önceki güncelleme olan Huawei MateBook X Pro (2019) adlı en son dizüstü bilgisayarı piyasaya sürdü. Ardından yeni dizüstü bilgisayarı kontrol edeceğiz.

Tasarımda, önceki dizüstü bilgisayar ile en son nesil arasında pek bir fark yoktur. En büyük farkı söylemek zorunda kalırsam, grafik logosunun kaldırılması ve sadece HUAWEI’nin bir işareti olduğu anlamına gelir.

Huawei MateBook X Pro 2019 birinci sınıf metal tek tip tasarımını benimsemiştir. Bu nedenle, dizüstü bilgisayarın her iki tarafının kalınlığı farklıdır, en kalın kısım 14.6 mm ve en ince kısım 4.9 mm’dir.

1,33 kg’lık ağırlık ve 1,46 cm’lik kalınlık, MacBook Pro (2018) ile aynı şekilde düz ve dardır. Başka bir deyişle, Huawei MateBook X Pro 2019’un çıkarılması kolay olsa da, tam olarak hafif değil.

Dönen aksa yakın olan iki ayak pedi, diğerlerinden biraz daha uzun, bu da Huawei’nin düşünceli fikri. Bu fikir nedeniyle, Huawei MateBook X Pro 2019’u düz masaya koyduğunuzda, dizüstü bilgisayar eğimli olmalı, ancak eğim açısı belli değil, bu da ısı dağılımını arttırıyor ve duruşunuzu optimize ediyor. Ancak eğim açısı açık değildir. Genel olarak, bu iyi bir fikir.

Sol tarafta, MateBook X Pro 2019 iki USB-C portu ve bir 3.5mm ses arayüzü ile birlikte geliyor. USB-C portlarından biri, 40Gbps’ye kadar olan Thunderbolt 3 aktarımını destekleyen gök gürültüsü logosuyla birlikte gönderilir. İki USB-C bağlantı noktası aralığı MacBook Pro’dan farklıdır, bu nedenle çift USB-C bağlantı noktası genişletme yuvası her iki dizüstü bilgisayarla uyumlu olamaz.

Huawei MateBook X Pro 2019 hala bir USB-A bağlantı noktasını (USB 3.0) sağ tarafta tutarken harikadır, harici aygıtı USB flash disk, Bluetooth ana anahtar alıcısı gibi USB-A ile bağlamak isteyen kullanıcılar için uygundur. veri hattı, kart okuyucu vb. Bu harici cihazların bazılarında USB-C bağlantı noktaları olsa da, çoğu hala USB-A bağlantı noktasını tutar. USB-A portunu korumanın yolunun doğru olduğunu düşünüyorum.

Klavye yüzeyine yerleştirilen güç tuşu, Windows Hello parmak izi tanıma özelliğini destekleyen kapasitif parmak izi tanıma işlevi ile birlikte geliyor. Dizüstü bilgisayarı açmak için açma / kapatma tuşuna basabilirsiniz ve parola girdiğinizde, parmak izi doğrulamasıyla da güvenliği artırabilirsiniz.

Huawei MateBook X Pro 2019’un klavyesi orta derecede tuşlara ve yumuşak dokunuş hissine sahip. İzleme dörtgeni de büyüktür ve Windows izleme dörtgeni hareketlerini destekler. Bu trackpad fiziksel baskı ile geliyor üzücü, bu yüzden MacBook Pro Force Touch ile bir boşluk var.

Akıllı telefonların gerçek bir tam ekran göstermeye çalıştığı gibi, MateBook X Pro 2019’un da ekran bileşenlerini, özellikle dizüstü bilgisayarın standart ön yüzüne bakan kamerasını yerleştirmeyi düşünmek gerekiyor. Huawei, F6 ve F7 tuşları arasında gizlenen bir açılır kamera belirleyen yeni ve yenilikçi bir düşünce yapıyor.

Sıra dışı konum, kameranın performansının o kadar iyi olmadığı anlamına gelir. Konum ve açı sorunu olarak, fotoğraflar her zaman düşük açılı çekimlerdir. Ancak, klavyeye gizlendiğinde kişisel gizlilik güvenliğinden emin olabilir. Aslında, dizüstü bilgisayarın öne bakan kamerasının kullanım sıklığı genel olarak düşüktür, bu yüzden olağandışı tasarım daha da kötüsü için daha iyidir.

Huawei-matebook-x-pro

Son Huawei MateBook X Pro 8 ile birlikte gelen inci Nesil Intel Core i7-8550U işlemci (veya i5-8250U işlemci) ve 2GB GDDR5 NVIDIA GeForce MX150.

Özellikle, Thunderbolt 3 portunun 4 x PCIE’ye yükseltilmesi, MateBook X Pro’nun daha ölçeklenebilir olacağı anlamına gelir, bu nedenle günlük kullanımda iki büyük yüksek çözünürlüklü ekranı bağlamak için bir sorun yoktur. Bir masaüstü ve bir MateDock ile ultra taşınabilir bir dizüstü bilgisayar arasında değiştirilebilir.

MateBook X Pro’nun sembolik öğelerinden biri olan 13,9 inçlik dokunmatik ekran dar çerçeveli tasarımla geliyor. Üstün çerçeve genişliği iki tarafla aynıdır ve alt çerçeve dardır, ekrandan gövdeye oranı% 91’e kadardır. Dar çerçeveli dizüstü bilgisayar türünde, MateBook X Pro aynı zamanda en üst seviyedir.

Yüksek ekran-vücut oranının gerçekleşmesi için, Huawei PCB’yi ekranın alt kısmından klavyenin altına doğru hareket ettirir.

MateBook X Pro 2019,% 100 sRGB renk gamını destekleyen LTPS LCD panel ile birlikte gelir ve maksimum parlaklık 450 nite ulaşabilir. Büyük ekran grafik tasarım ve diğer sanatsal yaratımın ihtiyaçlarını karşılayabilir.

Öte yandan, MateBook X Pro 3000 x 2000 piksel çözünürlüğe sahip 3: 2 en boy oranlarına ev sahipliği yapıyor. Geleneksel 16: 9 en boy oranlarıyla karşılaştırıldığında, MateBook X Pro’nun mevcut ekranı artırıldı, böylece ekranda daha fazlasını okuyabiliriz. Bölünmüş devlet uygulamasındaki bu avantaj daha açık olacaktır.

MateBook X Pro 2019, telefonun dokunmatik standardından 10-noktalı dokunmatik ekran yapımını destekliyor. Dahası, bu Huawei dizüstü bilgisayar ekranı, kayma deneyimini temelde telefonla aynı seviyede tutan ultra ince Corning Gorilla Glass ile kaplanıyor.

PC’nin dokunmatik ekran fonksiyonunun kullanım sıklığı düşük olsa da, üç parmakla kayma ekran görüntüsünün kullanım deneyimi, akıllı telefon kullanmak gibi bir şey.

Seçilen alana dokunmaya ek olarak, ekran görüntüsünün içeriğini tanıyabilir ve resimdeki metin bile olsa metin özelliklerinde değişiklik yapabilir.

Bu özellik, sistemin ekran aracını ve Alt + A’nın yerini alabilen EMUI ekranının ekran görüntüsü gibidir.

Geçen hafta, Richard Yu, EMUI 9’un Huawei P30 açılış etkinliğinde HUAWEI Share’i destekleyebileceğini defalarca söyledi. HUAWEI Paylaşımı Nedir?

MateBook X Pro’nun trackpadinin yanında bir HUAWEI Share etiketi var ve aslında, etiketi çıkartırken NFC işleviyle gelen Huawei Akıllı Telefon ile bağlantı kurabilen bir NFC modülü var. Dizüstü bilgisayar ve akıllı telefon başarıyla bağlandıktan sonra, iki cihaz dosyaları doğrudan aktarabilir.

İlk bağlantıdan sonra, MateBook X Pro’da yerleşik bilgisayar temizlik yazılımı, cep telefonunun bağlantı durumunu göstermelidir. Çözmeden önce, dizüstü bilgisayar kapanıp yeniden başlatıldığında otomatik olarak ahizeye bağlanır ve iki cihaz arasındaki otomatik bağlantı her zaman korunur.

Dizüstü bilgisayar ve akıllı telefon arasındaki dosya aktarımı, HUAWEI Share ürününün temel işlevidir. Cihazlar aynı anda maksimum 500 dosya aktarabilen WiFi üzerinden dosya aktarabilir ve tek bir aktarım hızı yaklaşık 30 mb / s’dir.

Dosyaları seçtikten sonra, HUAWEI Share aracılığıyla dizüstü bilgisayara gönderebilir veya telefonu NFC modülüne dokunarak gönderebilirsiniz. Aksine, dosyayı sağ tıklattığınızda HUAWEI Paylaşımı seçebilir ve ardından dosyayı dizüstü bilgisayardan gönderebilirsiniz.

Dosya aktarımı beklenirken, dizüstü bilgisayarlar ve cep telefonları arasındaki ara bağlantıya duyulan en büyük talep, internet bağlantı noktalarının paylaşılmasıdır.

Dizüstü bilgisayardaki “tek tıklamayla etkin noktaları” tıkladıktan sonra, cep telefonunun kablosuz etkin noktaları otomatik olarak uyanır ve dizüstü bilgisayar bir şifre girmeden etkin noktalara bağlanır.

Ek olarak, HUAWEI Share ayrıca, WeChat’ta açılan telefonlarda ve dizüstü bilgisayarlarda görüntülenebilen ve kullanılan belgelerdeki kopyalanan metinleri bile cep telefonlarının ve dizüstü bilgisayarların son belgelerini ve kliplerini paylaşacaktır.

AirDrop ile karşılaştırıldığında, iOS ve macOS arasındaki bağlantı, HUAWEI Share, Android ile Microsoft arasındaki bağlantıya dayanmaktadır. NFC’nin desteğiyle HUAWEI Share, kullanım kolaylığı ve eşleştirme hızı üzerinde derin bir etki bıraktı.

Bir haftada Huawei MateBook X Pro 2019 kullandım ve iyi performans gösterdi. Her ne kadar Huawei, geleneksel PC endüstrisinde yeni bir üretici olsa da, MateBook X Pro’dan bir olgunlaşmamışlık kokusu bulmak zor.

Öte yandan, bir cep telefonu yapma fikri ile bir dizüstü bilgisayar yapmak, ürüne birçok farklı özellik getirebilir. Geleneksel dizüstü bilgisayar ile karşılaştırıldığında, Huawei MateBook X Pro ve HUAWEI Share dokunmatik ekran tazelik getirebilir.

Cep telefonlarına bağlanmak ve birlikte çalışmak ve cep telefonları ile dizüstü bilgisayarlar arasındaki mesafeyi kapatmak, tüketicilerin MateBook X Pro’yu satın almayı düşünmelerinin en büyük nedeni olacak. Kullanıcı deneyimini geliştirme stratejisi, Huawei’nin gelecekte yapmaya devam edeceği bir şey olmalıdır.

https://www.ifanr.com/1195513

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here