Instagram Canlı Bildirimleri Nasıl Kapatılır

Caner koç

0
509

Instagram Canlı Bildirimleri Nasıl Kapatılır

iOS ve Android, kullanıcıların istedikleri zaman bir uygulamadan bildirimleri etkinleştirmesine veya devre dışı bırakmasına izin verir. Her uygulama için, kullanıcıların seçmeli uygulamalar için bildirimleri etkinleştirmesine veya devre dışı bırakmasına izin veren özel bir Açma / Kapatma düğmesi vardır. Bazı uygulamalar için bildirimleri devre dışı bırakabilir ve başkaları için etkinleştirebilirsiniz; ancak bir uygulamanın size gönderebileceği bildirimleri seçme seçeneğiniz yoktur. Örneğin, telefonunuzdaki bir oyun için bildirimleri etkinleştirdiyseniz, yeni zorluklar, arkadaşlık istekleri, süresi sona eren teklifler, vb. Dahil olmak üzere ondan her bir bildirim alırsınız. Bununla birlikte, farklı bir uygulama yoktur; Bir bildirim aldığınız etkinliklerin kontrol edilebileceği inanılmaz bir miktardır ve bu nedenle Instagram Live bildirimlerini kapatabilirsiniz.

Instagram Canlı Bildirimler

İPhone veya Android telefonunuzdaki Instagram uygulamasını açın. Profil sekmesine dokunun ve profil sekmesinde dişli düğmesine dokunun. Bu sizi Instagram’ın ayarlarına götürecektir. Ayarlar ekranında, Bildirimler bölümüne ilerleyin ve Push Bildirimleri üzerine dokunun. Bu ekranın özellikle uzun olduğunu ve Instagram türünün her türü için bir kişiselleştirme seçeneği ile bulacaksınız. Canlı Videolar bölümüne ilerleyin . Instagram canlı bildirimlerini kapatmak için ‘Kapalı’ seçeneğini seçin.

live-notifications-instagram-768x683.jpg

Bu seçeneği kapattıktan sonra, yalnızca takip ettiğiniz bir hesabı size bildiren bildirimler devre dışı bırakılır. Etkinleştirdiğiniz diğer her bildirim, cihazınıza ulaşmaya devam edecektir.

Bu sırada, bu ekrandaki seçeneklerin geri kalanını gözden geçirebilir ve sizi rahatsız eden her bir uyarıyı devre dışı bırakabilirsiniz. Bu ayarlar cihaza özeldir, bu yüzden Instagram’i birden fazla cihazda kullanırsanız, her birinde ayarlarınızı değiştirmeniz gerekir.

Bununla bir eksiklik var gibi görünüyor; Belirli hesaplar için Instagram canlı bildirimlere seçici olarak abone olamazsınız. Öykü bildirimlerini kapatırsanız, seçkin hesaplar için bir hikaye veya yayın uyarısı etkinleştirme seçeneğiniz kalır. Bu seçenek, Instagram canlı videolar için mevcut değildir. Bir hesap için bildirim göndermek için abone olmayı deneyebilir ve belki de hesabın ne zaman yayınlanacağına ilişkin bir bildirim ekleyebilir, ancak bu mümkün değildir.

Burada bir şey takdir edilmeye değerdir ve bu da kullanıcının Instagram bildirimleri üzerinde ne kadar kontrol sağladığı anlamına gelir. Çok fazla kontrol sağlayan herhangi bir uygulamayı bulmak için zorlanırsınız. Köklü bir telefona sahip bir Android telefon kullanıcısı olsanız bile, tek bir uygulamadan bildirimleriniz üzerinde bu kontrol düzeyini alamazsınız.

 

 

 

 

 

Kaynak : addictivetips.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here