İOS 11’de iCloud Nasıl Kapatılır

0
146

İCloud’u Kapat

Ayarlar uygulamasını açın ve en üstteki profilinize dokunun. Apple kimliği ekranında, iCloud’a dokunun. Aşağı kaydırın, iCloud Drive için bir anahtar göreceksiniz. Kapatmak.

Ardından, bu anahtarın üzerindeki uygulamalar listesine göz atın. Bunlar hala iCloud’u kullanan uygulamalardır. Şimdiye kadar yaptığınız şey iCloud Drive’ın sırası. Verileri senkronize etmek ve saklamak için iCloud’u kullanan uygulamalar hala var. Bu uygulamaların her biri için iCloud erişimini kapatın. Son olarak, iCloud yedeklemesini kapatın.

İClouc’a Uygulama Erişimini İptal Et

İCloud Drive’ı kapatmasına rağmen bazı uygulamalar iCloud’a erişmeye devam edecek. Bunlar, dosyaları iCloud’a kaydeden iMovie veya Sayfalar gibi uygulamalardır. Apple ID ekranında Fotoğraflar, Rehber, Notlar, vb. Uygulamalarda görünmemelerinin nedeni budur.

Ne yazık ki, iCloud’u kullanan tüm uygulamaların kapsamlı bir listesini elde etmenin bir yolu yoktur. Ayarlar uygulamasındaki her uygulamayı gözden geçirmeniz ve iCloud üzerinden senkronize edip etmediğini kontrol etmeniz gerekecektir. Dosya ve oyun uygulamaları oluşturan uygulamaların iCloud’u kullanma olasılıkları yüksektir.

İCloud’dan Uzaktan Çıkış Yapma

İCloud’a uygulama erişimini iptal etmek için, Ayarlar uygulamasını açın ve erişimini iptal etmek istediğiniz uygulamaya dokunun. Örneğimizde iMovie kullandık. İMovie ekranında, iCloud’a Yükle anahtarını kapatın.

Uyarı kelimesi

Kapatmak hangi uygulamalarda dikkatli olun iCloud için. İMovie gibi bazı uygulamalar, iCloud kapalı olsa bile çalışmaya devam edecektir. Uygulama, dosyaları cihazınıza kolayca kaydeder. Diğer uygulamalar, özellikle oyun uygulamaları da çalışmayabilir. Bir oyun uygulaması iCloud üzerinden oyununuzun ilerlemesini senkronize eder veya yedeklerse, iCloud erişimini kapatarak kaybedersiniz.

Apple, iCloud’u devre dışı bırakmayı oldukça karmaşık hale getirdi, ancak bu ne kadar derinlemesine entegrasyondan kaynaklanıyor olabilir. Ne olursa olsun, iCloud iOS’ta önemli bir işlevsel özelliktir, bu nedenle devre dışı bırakırken dikkatli olun

HOŞUNUZA GİDEBİLECEK YAZILAR

Kan Basıncını Düşürmenin Doğal Yolları

Sarılmalar İlişkileriniz Hakkında Ne Diyor?

BİTCOİN NEDİR NASIL ALINIR

Elazığ’da Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Mükemmel bacaklar elde etmek için ekipmansız egzersizler

Kaynak:https://www.addictivetips.com/ios/turn-off-icloud-in-ios-11/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here