Apple’ın A13 işlemcisi; ilk detaylar

0
131

Apple, bu yıl daha sonra 2019 iPhone için A13 çipini yapmak için kullanılacak 7-nanometre imalatını okuyan imalat ortağı TSMC ile akıllı telefon çip mimarisini bir kez daha yönlendirmeye hazır görünüyor.

Önceki raporlar devam , Commercial Times diyor TSMC EUV ile bu çeyreği 7nm üretime girmeye hazır olduğunu söyledi. EUV “aşırı ultraviyole litografi” anlamına gelir ve daha hassas ve minyatür talaş düzenleri sağlar.

TSMC’nin 7nm EUV üretimi için ilk müşteri yine de Apple olmayacak. Raporda, HiSilicon Kirin 985’in bu işlemle yapılacak ilk çip sistemi olacağını söylüyor. Ancak, Apple’ın A13 üretimi kısa bir süre sonra takip edilecek ve ‘N7 Pro’ adlı sürecin ‘gelişmiş sürümünü’ kullanacaktır.

Normal N7 + ve N7 Pro, fabrikasyon arasındaki farkın ne olduğu açık değildir. Tek bildiğimiz, Apple’ın önce onu talep edeceği. Raporda, N7 Pro’nun bir sonraki iPhone tedarik zinciri rampası için tam zamanında olan ikinci çeyrekte seri üretime hazır olacağı bildiriliyor.

2019 iPhone’larının sonbaharda piyasaya çıkması ve muhtemelen Eylül ayının başındaki bir medya etkinliğinde duyurulması bekleniyor.


https://9to5mac.com/2019/04/15/tsmc-7nm-a13-iphone/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here