Instagram, Windows 10 Mobile Desteğini Sonlandırıyor

0
295

Windows 10 Mobile’ın çöküşü birkaç yıl önce başladı, bu nedenle çoğu geliştirici bu platformdaki uygulamalarından vazgeçti, bunun yerine uzun vadede anlamlı olan işletim sistemlerine odaklanmayı seçti.

Bu aslında, Microsoft’un mobil işletim sisteminin pazar payının çok hızlı bir şekilde düşmesinin nedenlerinden biri, birçok kullanıcı Windows telefonlarında uygulama desteği bulunmaması nedeniyle Android ve iOS’a geçti.

Bugün, başka bir uygulama, Windows kullanıcılarına veda etmeye hazırlanıyor, çünkü Instagram kullanıcıları resmi müşterinin 30 Nisan’da durdurulacağı konusunda uyarıyor.

Bir Windows telefonunda Instagram başlatıldığında, uygulama Instagram’ın Nisan ayının sonunda Microsoft’un mobil platformunda çalışmayı bırakacağını gösteren bir uyarı veriyor. Aynı zamanda, kullanıcıların bir mobil cihazda benzer işlevsellik sağlayan resmi tarayıcıya geçmeleri, açık bir şekilde bildirimler ve canlı döşeme desteği gibi tipik özellikler olmadan kullanılması önerilmektedir.Windows 10 Mobile kararıyor

Proje Yönetimi Nedir? Proje Fikri ve Proje Analizleri

Gömülü Sistem Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Bu tür haberler cihazlarını hala Windows Phone veya Windows 10 Mobile kullanan cihazlar için hayal kırıklığına uğratırken, mobil platformun mevcut durumu göz önüne alındığında beklenen bir şeydi.

Microsoft, mobil işletim sistemini bu yılın sonunda emekli edecek ve yazılım devinin kendisi de Android veya iOS’a geçmelerini önerecek. Aslında, şirket bu iki platformdaki uygulamalarına agresif bir şekilde yatırım yapıyor, çünkü kullanıcıların geçişi tam özellikli cephanelikle donatmasını istiyor.

Söylemeye gerek yok, önümüzdeki aylarda destek yaklaşımlarının sonu olarak Windows telefonlarında çalışmayı durduracak başka birçok uygulama var, bu yüzden er ya da geç, herkes geçiş yapmak zorunda kalacaktı. Merak ediyorsanız, Windows 10 Mobile’ın pazar payının yüzde 0 civarında bir yer olduğu söyleniyor, bu nedenle birçok insanın etkilenmesi muhtemel değil.

Proje Yönetimi Nedir? Proje Fikri ve Proje Analizleri

Gömülü Sistem Nedir? Nerelerde Kullanılır?

VERİLERİN ÖTESİNDE BİG DATA ve İNSAN KAYNAKLARI

TÜRKİYEDEKİ VE DÜNYADAKİ YEŞİL ORGANİZASYONLAR

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Türkiye-ABD arasındaki ticaret hacmini artırmak için eklentilerini aktardığını…

Dallas Fed Başkanı Robert Kaplan, “Görünüm belirginleşene kadar faiz adımı atılmamalı” dedi

Kredi kartı ile alınan benzin daha mı pahalı olacak?

Borsada devre kesici nedir?

kaynak :
https://news.softpedia.com/news/no-surprise-instagram-to-kill-off-windows-phone-app-525537.shtml

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here