iphone iOS 13 Özellikleri Tüm Yenilikler

0
97

Apple, bu yılki WWDC etkinliğinde birkaç ay içinde iPhone ve iPad için bir sonraki büyük yazılım güncellemesini yayınlayacak, ancak yakında mobil işletim için çeşitli özellikleri listeleyen büyük bir sızıntı sayesinde iOS 13’ten ne bekleneceği konusunda bir fikrimiz var sistem güncellemesi.

İOS’un geliştirilmesine aşina olan insanlar , iOS 13’ün temel özellikleri hakkında 9 ile 5 Mac’le detayları paylaştı ; görünüşe göre, sistem genelinde bir Karanlık Modun nihayet iPhone ve iPad’e geldiğini, aynı zamanda HUD’un yerini alacağının yerini aldı. yıllardır iOS kullanıcıları için can sıkıcıydı. Sistem genelinde bulunan Karanlık Mod, MacOS’a benzer şekilde yüksek kontrastlı bir görünüm kazandırarak Ayarlar’da etkinleştirilebilir . Mac’te çalışan iPad uygulamaları (Marzipan üzerinden) her iki işletim sisteminde de Koyu Modu kullanacaktır.

Yeni birim kullanıcı arayüzü açıklanmadı, ancak mevcut sürümün yerini alacağı tahmin ediliyor.

Rapora göre iPad uygulamaları birden fazla pencere alıyor. Her pencere, ekranın bir kısmına iliştirilmiş, ancak sürükleyerek çıkardıktan sonra ekranın farklı bir bölümüne taşınabilen sayfalar içerecektir. Kartlar ayrıca üst üste istiflenebilir ve çıkarmak istediğinizde “fırlatılabilir”.

Bir diğer önemli değişiklik “Geri Al” sistemiyle ilgilidir. İOS 13’te Apple, iPad’e yeni bir jest katacaktır: Klavyede üç parmakla dokunma, ardından sola veya sağa kaydırma, kullanıcının eylemleri geri alma ve yinelemesine izin verir.

İPad için iOS 13’teki Safari, YouTube ve diğerleri de dahil olmak üzere mobil sürüm yerine bir sitenin masaüstü sürümünü de otomatik olarak ister. Raporda, Posta uygulamasının “bir süredir ilk kez daha akıllı” olacağı belirtiliyor. Uygulama, e-postaları otomatik olarak kategorilere ayıracak ve kullanıcılar e-postaları “sonra oku” etiketiyle işaretleyebilecek.

Ek özellikler, Ayarlar’daki yeni bir yazı tipi yönetimi aracını , üçüncü taraf belge tabanlı uygulamalarda gelişmiş işbirliğini, birden fazla öğe seçimi için yeni bir hareketi, arka plan gürültüsü için daha iyi “Hey Siri” reddi, klavyeler ve dikte için geliştirilmiş çok dilli desteği ve iyileştirilmiş özellikleri içeriyor uygulama içi baskı kontrolleri.

Apple, iOS 13’ü 3 Haziran’da başlatacak ve olayı takip eden haftalarda ilk beta sürümünü yayınlayacak.


https://bgr.com/2019/04/15/oneplus-7-release-date-set-for-may-14th-insider-says/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here