WhatsApp Business uygulaması iOS kullanıcılarına da açıldı

0
114


WhatsApp İş ana uygulamanın bir parçası değil. Aslında müşterileriyle doğrudan iletişim kurmak isteyen işletmeler için kullanılan WhatsApp’ın ayrı bir sürümüdür. Zaten bir süredir Android’de mevcut ve şimdi iOS için kullanıma sunuldu. Bir beta, ilk ay önce iOS cihazları için piyasaya sürüldü .r

WABetaInfo’ya göre , uygulama ilk önce Meksika App Store’da görüldü ve şu anda raporları, iOS için WhatsApp Business’ı cihazlarına indirip kullanabilen Fransa ve Brezilya gibi pazarlardaki kullanıcılardan geldi.

Facebook’un sahip olduğu WhatsApp, ilk kez Ocak 2018’de Android cihazlara yönelik işletmelere yönelik ayrı bir uygulamasını yayınladı . Uygulama, işletmelerin müşterilere doğrudan yanıt vermesine olanak tanıyor ve aynı zamanda açılış zamanlarını listelemenin yanı sıra karşılama ve uzak mesajları içeren ek özel özellikler de sunuyor ve adresler.

WhatsApp Business, aynı zamanda şirket için önemli bir gelir kaynağıdır. İşletmeler, bir mesaj aldıktan sonra 24 saat içinde müşterilere ücretsiz olarak cevap verebilir, ancak bu sınırın ötesine geçerse, ödemeleri gerekir. Genel kullanıcılar, geçen yıl WhatsApp yöneticisi tarafından onaylandığı gibi, çok uzak olmayan bir gelecekte uygulamanın Durum özelliğindeki reklamları da görmeye başlayacak.

Kaynak : :https://www.ubergizmo.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here