WhatsApp yeni davetiye özelliğini duyurdu

0
121
WhatsApp, Spam Grup Davetlerini Önleyen Yeni Gizlilik Ayarını Açıkladı

WhatsApp, kullanıcıların yeni değişikliklerle onları gruplara kimlerin ekleyebileceğine karar vermesini sağlar

Çarşamba günü WhatsApp, sizi gruplara kimlerin ekleyeceğine karar vermenize yardımcı olacak ve birçok kullanıcı için acı verici bir nokta olan spam eklemelerini önleyen yeni bir gizlilik ortamı oluşturduğunu duyurdu. Anlık mesajlaşma uygulaması, esas olarak kullanıcılara gruba katılma seçeneği vermek için gruplar için bir davet sistemi getiriyor. Yeni güncelleme, pek çok siyasi partiyi, anlık mesajlaşma uygulamalarını ve sosyal medya ağlarını halkı etkilemek için önemli bir kaynak olarak kullanmaya iten Hindistan’daki önümüzdeki seçim mevsimi dikkate alındığında hayati öneme sahip.

PUBG Mobile İçin İki Yeni Abonelik Sistemi Yayınlandı

Xiaomi’den Yeni Rekor 4 Milyon sattı!

WhatsApp Çarşamba günü basında çıkan bir notta, yeni gizlilik ayarı ve davet sistemi sayesinde kullanıcıların aldıkları grup mesajları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olacağını söyledi.

WhatsApp yeni grupların katılmadan kısıtlamak için bu giderek erişilebilir ayarı özel gizlilik olacak HesapGizlilik > Gruplar WhatsApp ayarları menüsünden ve sonra üç farklı seçenekler ekranında, yani geçerli olacaktır Kimse , Önemli Kişiler ve herkes .

Proje Yönetimi Nedir? Proje Fikri ve Proje Analizleri

Gömülü Sistem Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Hiç kimse seçeneğini seçerseniz, davet edildiğiniz her WhatsApp grubuna katılmayı onaylamanız gerekir. Ancak, Kişilerim seçeneği, adres defterinizde bulunan kullanıcıların sizi gruplara ekleyebilmelerini sağlar. Ayrıca herhangi bir kısıtlama getirmeyen Everyone seçeneği de olacak.

Hiç kimse seçeneğini seçtiyseniz, sizi bir gruba davet eden kişiden size kişisel bir sohbet yoluyla özel bir davet göndermesi istenir. Özel davet, alınmasından üç gün sonra sona erecek. Ayrıca, Kişilerim seçeneğini seçerseniz ve adres defterinizden olmayan birini sizi bir gruba davet etmeye çalışırsanız , benzer bir durum söz konusudur .

Özellikle, yeni gizlilik ayarının örneklerini ve sistemi davet görüldü beta sürümleri arasında Android için WhatsApp son zamanlarda ve iPhone. Bununla birlikte, WhatsApp şimdi yeni gelişmenin bugün başlayan bazı kullanıcılara yayılmaya başlayacağını ve önümüzdeki haftalarda küresel olarak kullanıma sunulacağını açıkladı. Değişikliği yaşamak için cihazınızda en son WhatsApp sürümünün olması gerekir.

Geçmişte, WhatsApp grupları aracılığıyla yapılan sahte haber dolaşımının birkaç örneği ortaya çıktı. Spam grubu davetiyeleri de uzun süredir çok sayıda kullanıcıyı rahatsız etti. Geçen yıl mayıs ayında, WhatsApp, kullanıcıların spam grup davetlerini bir dereceye kadar azaltmak için bıraktıkları gruplara tekrar eklenmelerini zorlaştırdığını açıkladı . Bu haftanın başlarında, WhatsApp , Hindistan’da anlık mesajlaşma uygulamasında aldıkları bilgilerin doğruluğunu kontrol etmelerine yardımcı olacak bir “Checkpoint Tipline” eklendiğini duyurdu . Facebook’un sahibi olan şirket, kullanıcıların WhatsApp’taki Checkpoint Tipline’a yanlış bilgilendirme veya söylenti göndermelerine izin verme seçeneğini de ekledi. Hareket, önümüzdeki hafta başlayacak olan genel seçimler sırasında WhatsApp ile yanlış bilgilendirme ve yanıltıcı içeriğin yayılmasını engellemek için gerekliydi.

Birinin sana aşık olmasını sağlayabilir misin?

Erdoğan, Bankacılar Seçimden Sonra görecekler

Gezi Rehberi-Türkiye’nin en iyi trekking-yürüyüş parkur rotası

Adıyaman’da Gezilecek Tarih Yerler

Erzincan’da Gezilecek Yerler

kaynak:
https://gadgets.ndtv.com/apps/news/whatsapp-groups-privacy-setting-invite-system-curb-fake-news-circulation-elections-2019-2017072

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here