Whatsapp’ta Grup Aramaları Nasıl Yapılır

Whatsapp'ta Grup

0
320

Whatsapp’ta Grup Aramaları Nasıl Yapılır

Whatsapp’ın yeni bir özelliği var; grup çağrıları. Hem video hem de sesli aramalarla çalışır. Bir grup aramasında en fazla dört kişiyi arayabilirsiniz. Grup çağrı özelliği en belirgin olanı değil, bu yüzden hala herkese sunulup sunulmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Nerede ve nerede bakmak gerektiğini biliyorsanız, şu anda Whatsapp üzerinde grup çağrıları yapabilirsiniz.

Whatsapp çağrısını denemeden önce uygulamayı telefonunuzda güncelleyin. Alıcılarınız yalnızca aramayı cevaplayacağından ve grup görüşmesini başlatmayacağından, uygulamanın en son sürümünü çalıştırması gerekmez.

Whatsapp’ta Grup Çağrıları

Konuşma dizisini açın veya Ara sekmesine gidin. Çağrı sekmesinden aramak istediğiniz kişiyi seçin. Sohbet dizisinde iseniz, arama düğmesine dokunun. Bir video veya sesli çağrı seçebilirsiniz.

Arama devam ederken, sağ üst köşeye bakın ve aramaya ikinci bir kişiyi eklemek için grileşmiş bir seçenek görürsünüz. Aradığınız kişi cevap verene kadar bekleyin ve ardından kişi ekle düğmesi aktif olacaktır. Dokunun ve ikinci, üçüncü ve dördüncü kişiyi eklemek için kişi listenizden bir kişi seçin.

whatsapp grup
Whatsapp grup

Sınır dört kişidir, bu yüzden Whatsapp, Instagram ve Snapchat’ın özellik geliştirme açısından izlediği yolla, iki uygulama ile tam olarak rekabet etmemektedir. Instagram ve Snapchat daha sosyal iletişim için grup çağrıları var ve Whatsapp bir sosyal uygulama olduğu yerde tam olarak aynı kategoride değil. Whatsapp, Facebook Messenger gibi uygulamalarla en iyi şekilde gruplandırılır ve bu da bir gruptaki dört kişiyi makul bir sınır olarak adlandırır.

Bir grup çağrısında, herkesin bir görüşmeye ikinci bir kişiyi eklediğinizde herkesin görebileceğini söylemezsiniz, mutlaka bir grup görüşmesine davet edilmeleri gerekmeyebilir; Bunu yapmak.

Whatsapp hem iOS hem de Android’deki en popüler mesajlaşma uygulamalarından biridir. Facetime’ın bunu Android’e yapması pek olası olmadığından, arama kalitesi iyi olduğunda, bu özellik oldukça iyi. Dört grup araması için oldukça iyi sayıda insandır, bu yüzden çoğu ihtiyacı karşılayacaktır. Daha da önemlisi, web ve masaüstü sürümünden gelen aramaları cevaplayabilirsiniz, bu da insanları bilgisayarlarında da arayabileceğiniz anlamına gelir.

Kaynak : addictivetips.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here