Birinin Size Aşık Olduğunu Nasıl Anlarsınız.

0
490

Birinin Size Aşık Olduğunu Gösteren 7 Şey (Dikkat: Artık İnsanları Görebilirsiniz)

Sevginin sadece bizi mutlu hissetmemize ve midelerimizde kelebeklere sahip olmasının yanı sıra, aşırı derecede kızarma ve terleme veya hormonal ve psikolojik değişimlerden geçme gibi tüm bedenlerimiz üzerinde de büyük etkisi vardır. Bu semptomlar bazen o kadar açık bir şekilde anlaşılabilir ki, bir kişinin size âşık olduğunu iddia etse bile, size âşık olduğunu kolayca anlayabilirsiniz.

kampuskod , aşık olduğunuzda fark etmenize yardımcı olan ve başka bir kişinin sizin hakkında gerçekte nasıl hissettiğini anlamanıza yardımcı olacak bazı özellikler ve “belirtiler” topladı.

7. Hormonal değişiklikler

Hormanlar

Güçlü duygulardan bir grup hormonun sorumlu olduğu zaten bilinmektedir . Bu hormonların salınması, insanların çok iyi kontrol edemedikleri romantik duygu ve tutku yaşamalarını sağlar. Ancak erkeklerin aşık olma belirtileri kadınlardan farklıdır.

Başlangıçta, duygusal ve cinsel tercihleri ​​eşleşir: erkekler oksitosin yüzünden daha romantik, hassas ve dikkatli olurken, kadınlar bir enerji patlaması ve testosteron nedeniyle yüksek bir cinsel dürtü yaşarlar. Ancak ne yazık ki, hormon seviyesi normal durumuna döndüğünde, kadınlar dikkat eksikliği hissederler ve erkekler yakın anların sayısını özlüyor.

6. Ses değişiklikleri

Ses değişir

Vücudumuzdaki değişiklikler tutkulu aşk dönemi sona erdiğinde durmaz. Mesela sesimiz hala değişiyor. Bir araştırmaya göre , bir kadın sevdiği ile konuşurken, sesi bilinçsizce daha yumuşak ve daha yüksek oluyor. Öte yandan, diğer araştırmalar kadınların ses perdesini manipüle edebildiğini ve daha titreşimli hale getirerek daha çekici olmalarını sağladı.

Fakat mesele şu ki, erkekler bilinçsizce ses perdesi yüksek ve “kadınca” olan kadınları tercih ediyor. Hepsi içgüdülerimizle ilgili: böyle bir ses bir kadının özenli ve güvenilir olduğunu ve uzun süreli bir ilişki için hazır olduğunu gösterir. Daha düşük bir ses, erkekleri yalnızca fiziksel olarak en çok cinsel ilgiyle olduğu gibi çeker.

5. Kontrol edilemeyen kızarma

yanaklar kızarır

Hayallerinizdeki bir adam veya kız hayatınıza girer, size gülümser ve geçer. Özel bir şey gibi görünmeyebilir, ancak yanaklarınız zaten kırmızıdır ve bu konuda hiçbir şey yapamazsınız.

Modern psikologlar , kızarıklığın aslında yararlı olduğunu ve sizi daha sevilebilir hale getirebileceğini keşfetti . Bir teoriye göre, “bulunma” korkusuna doğal bir tepki. Psikolog Ray Crozier birçok kişiyle kırmızılaşmasına neden olan durumlar hakkında röportaj yaptı ve utanç verici durumlarla bağlantılı olmayan, özel bir şeyin potansiyel olarak maruz kalmasını içerdiğini buldu. Kızarma, sırrınızın halka açık hale gelebileceği şoka fizyolojik bir tepki olabilir. Fakat bu başka bir insanı nasıl cezbedebilir? Çok kolay: bu gibi durumlarda, kızartılmış yüzünüz, fazla dikkat çekmekten kaçınmak, utangaç ve daha az narsist bir insan izlenimi vermek istediğinizi gösterir. Ve kızarmanın kontrol edilemez olduğunu düşünürsek, bunun dürüstlüğün en güvenilir özelliklerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.

4. Erkeklerin kemikleri güçlenir.

Erkekler

İşte erkekler için iyi haberler! S tudies uzun vadeli ilişkilerde erkek ve erkekler evli Los Angeles gösterisinde Kaliforniya Üniversitesi’nde (25 yaşından büyük olanlar özellikle) daha güçlü ve daha sağlıklı kemiklere sahip. Ancak burada önemli bir paket servis var: Bir kadın bakmakta ve destekleyici olduğunda ilişki ya da evlilik daha mutlu. Bu deneme sırasında, eğer bir kadın yumuşak ve sevici değilse, kemik kuvveti ortaya çıkmadığı görülmüştür.

3. Gözlerin bakışı

Gözler

Gözler, bir ilişkinin başlangıcında gerçekten önemli bir rol oynar ve sevgililerimizle zaman geçirirken ruh halimizi anlamada gözlerin değişim ve hareketleri en güvenilir sinyallerdir.

Bilim adamları , öğrenci genişlemesinin sadece ışığa değil, duygusal durumumuza da bağlı olduğunu kanıtladılar . Bu yüzden insanları sevmek birbirlerinin gözlerine bakıyor: bilinçsizce bunun aşık olduklarında görülebiliyor mu görmeye çalışıyorlar.

2. Acı verici bir durum

Karışıklık, sinirlilik, duygudurum dalgalanmaları, iştahsızlık ve yorgunluk da aşık olmanın neden olduğu semptomlar listesindedir  . Bedenlerimiz bize gerçekten güçlü duygulara daldığımızı bildirir.

Stres hormonu olan Cortisol, acı çekmemizin nedenlerinden biri olabilir çünkü bir kişi aşık olduğunda, çok fazla duygu ve büyük stres yaşarlar. Örneğin, midemizdeki kan damarları daralır ve mide bulantısını hissederiz. Kural olarak, ilişkimiz daha istikrarlı hale geldiğinde ve belirsizlik olmadığında, tüm rahatsız edici semptomlar ortadan kalkar. Ama bazen bu duygular bir düğün sırasındaki gibi ya da bir ilişkide bir şeyler ters giderse tekrar ortaya çıkabilir.

1. Süper güçler

Muhtemelen acil durumlarda imkansız şeyler yapan insanlar hakkında bir şeyler duymuşsunuzdur : anneler çocuklarını kurtarmak için arabaları kendi elleriyle kaldırmışlardır.

Şeyler, sevgi ve korku anlamıyla bize süper güçler veriyor . Ve bu sadece ebeveynlerden daha fazlasına olur, ayrıca aşık insanlarda da bulunur. Bunun nedeni, aşık olduğumuzda sistemimize salınan oksitosindir ve fiziksel acıya olan toleransımızı gerçekten artırabilir. Bu yüzden bu güçlü ve güzel duyguyu yaşayan insanlar, sevdikleri için her şeyi yapabildiklerini düşünüyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here