Bu 21 günlük egzersiz planı, göbek yağından kurtulmanıza olanak sağlar

0
230


Vücudunuzu sert bir şekilde ütüleme pozisyonunda tutarak, çekirdeği, alt kısmı vücudunuzun üst kısmı ile bağlayan kasları güçlendirirsiniz. Bu egzersizler aynı zamanda abs, bacaklar, kollar ve kalçaların tonunu çıkarmanın yanı sıra vücudunuzun duruşunu ve dengesini geliştirir. Ütüye yeniyseniz, bu alıştırmaya kısa sürede başlamak ve daha sonra uzun aralar vermek önemlidir. En önemli şey, en iyi sonucu elde etmek için egzersizin günlük rutinini sürdürmektir.

Kampuskod, sizin için 21 gün (3 hafta) süren bir egzersiz programı hazırladı. 

Egzersiz programı basittir: Her hafta ütüyü yapın, zamanı artırın ve diğer egzersizlerle değiştirin. İlk başta çok zor bulursanız, ara verdiğinizden ve vücudunuza aşırı yüklenmediğinizden emin olun. Unutma: bu egzersizleri azar azar yapmak büyük ilerleme sağlar.

  • 1. hafta için plan yapın: 20 saniye ile başlayın ve 60 saniyeye kadar gidin .
  • Haftanın 2 planı: Yavaş yavaş zamanını artırmak  60 saniye için  90 saniye .
  • Planı 3. hafta: Yavaş yavaş zamanını artırmak  , 90 saniye için  120 saniye .

1. hafta

İlk günlere , kollarınızın üzerinde duran bir ütüyle başlayın . Onları bir yoga matına yerleştirin, dirsekleri omuzların hemen altına yerleştirin. Kollarınız vücuda paralel olmalı, omuzların genişliği kadar uzak olmalıdır. Daha fazla konfor sağlamak için parmaklarınızı iç içe geçirebilirsiniz. Boyun ve omurganın konumunu, ellerinizin önünde yaklaşık 30 santimetre mesafeyle, zemindeki bir noktaya bakarak düzeltin. Başınızın sırtınızla aynı hizada olmasına dikkat edin. Bu pozisyonu 20 saniye basılı tutun .

Ön kollarınızdaki ütüyle kendinizi daha rahat hissederken , tek ayak üstünde yassı bir demir ile değiştirme zamanı gelmiştir Bacağını tavana kaldırarak (yalnızca rahat hissettiğiniz ölçüde) çekirdeğinizdeki yükü artıracaksınız. Bacakları değiştir. İlk haftanın sonunda, bu ütüyle 30 saniyeye ulaşana kadar zamanınızı kademeli olarak artırın .

Önemli: Vücudunuzu aşırı yüklemeyin, ihtiyacınız olduğunda istirahat edin, dizlerinizi yere birkaç saniye indirin.

2. hafta

İkinci haftaya standart demirle başlayın  . Ellerinizi doğrudan omuzlarınızın altına yerleştirin, ayak parmaklarınızı yere koyun ve vücudu stabilize etmek için glütlerinizi sıkın. Boynunuzun ve omurganızın duruşunu düzeltir. Başınızın sırtınızla hizalı olduğunu kontrol edin. Bu pozisyonu 10 saniye basılı tutun . Ardından sağ dirseğinizi bükün ve yere koyun. Sol dirsek ile aynı yapın. Ardından, kollarınızı ayrı ayrı uzatarak başlangıç ​​pozisyonuna dönün.

Bu hafta boyunca, yavaş yavaş senin zamanını arttırarak  standart levha arasında  60 saniyekadar  90 saniye .

3. hafta

Geçen hafta boyunca, alternatif  önkollarındaki demir ile  ızgara yunus . Bu egzersiz yogadan ilham alıyor; Çekirdeği, abs ve omuzları tamamen güçlendirir ve tonlandırır. Ön kollarınıza dayanarak ütüyle başlayın ve tavana doğru işaret eden kalçalarınızı “V” şeklinde kaldırın, sonra ön kolların pozisyonuna dönün. 15 kez tekrarlayın .

Sadece önkollardaki demire atıfta bulunarak  , 90 saniye ile başlar ve 21. gün için 120 saniyeye ulaşana kadar zamanı yavaş yavaşartırır  .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here