El ele tutuşma şekline göre ilişki analizi

0
1161

Sevgilinizle Nasıl El Ele Tutuyorsunuz? İlişkiniz hakkında çok şey ortaya çıkarabilir

Sevdiğiniz bir insanla el ele tutuşmak çok doğaldır. Ve elbette, psikologlar duygularını ifade etmenin bu yolunu çalışmakla gerçekten ilgileniyorlar.

kampuskod , bazı sosyal davranış çalışmalarını inceledi ve yakınınızdaki bir insanla el ele tutuşma şeklinizin ilişkiniz hakkında çok şey söyleyebildiğini buldu .

Parmakların hafif iç içe geçmesi: saygı

Sevgililer

El ele tutuşmanın bu yolu ilişkinizin duygusal olarak istikrarlı olduğunu ve eşinize tamamen güvendiğinizi gösterir. Diğer insanlara bir ilişki içinde olduğunuzu gösterin ve hala yeterli kişisel alan bırakıyorsunuz – birbirlerinin duygularına ve bireyselliklerine saygı duyuyorsunuz.

Palm’dan palmiye: sorumluluk

Sorumluluk

Bu, ilişkiye kimin hakim olduğunu gösteren el ele tutuşmanın oldukça popüler bir yoludur . Avuç içi aşağı bakacak olan liderdir. Erkekler eşlerini korumak veya sakinleştirmek istediklerinde ellerini bu şekilde tutarlar.

İç içe parmaklar: bakım

İlişkiler

Fiziksel çekimden ziyade daha derin duygularla bağlandınız. Zayıf yönlerini ve kusurlarını gizlemeden birbirlerine karşı dürüst olmaya çalışırsın. İlişkiniz güven ve özen üzerine kuruludur .

Bir parmak tutmak: flört

Flört

İlişkiniz flört aşamasında. Sadece birbiriniz hakkında yeni şeyler öğreniyorsunuz ve herhangi bir sorumluluk için hazır değilsiniz. Bir ilişki en baştaki aşamadayken , insanlar bu şekilde el ele tutuşur.

Kaza sonucu gelen dokunuşlar: gizli sempati

gizli duygular

Birbirinizle yürüdüğünüzde ve elleriniz hafifçe dokunduğunda ama gerçekte ellerini tutmuyorsanız, bu, birinizin sözsüz sempati sinyalleri gönderdiği anlamına gelir. Fakat çoğu zaman bu ilişki  bir arkadaşlıktan başka bir şey değildir .

Parmak tutmak: güven

Parmakları tutan kişi saygı ve sadakatini gösterir ve korunmaya hazırdır. Elinde tutulan kişi tam bir güven gösterir. 2 kişi sağlıklı ve istikrarlı bir ilişki kurduğunda , bu şekilde ellerini tutarlar.

Bileğini tutmak: cazibe

cazibe

El ele tutuşmanın bu yolu oldukça agresif görünüyor ve fiziksel olarak birbirinize ilgi duyduğunuzu ve gerçekten birbirine ihtiyacınız olduğunu gösteriyor. Ancak bu jest aynı zamanda bir kişinin sert ve bencil olduğunu da gösterebilir .

Bel tutma: tutku

tutkulu

İlişkiniz gerçekten yakın. Bu, yürüyüş ile kucaklama arasında bir uzlaşmadır. Ortaklardan yalnızca biri bu hareketi gösterirse , ortaklardan birinin iyelik sahibi olduğu anlamına gelir .

Resmen el ele tutuşarak: güvenlik duygusu

Güven duygusu

Bu şekilde, bir kız desteğe ve yardıma ihtiyacı olduğunu gösterir . Bu, bir ilişkinin kararlı olduğunu gösteren klasik bir jesttir. Ancak bu jest insanların aşık olduğu anlamına gelmez.

Eşinizle nasıl el ele tutuşursunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here