Eşinizle Yatmadan Önce Mutlu Olabileceğiniz 10 Şey

0
288

5  çiftten 4’ü Facebook’u ayrılmalarının ana sebeplerinden biri olarak kabul ediyor. Bunun nedeni, insanların internette birbirleriyle konuşmaktansa daha fazla zaman geçirmeleridir. Ayrıca, mutlu ortaklar olmak için, birlikte geçirilen zaman, saate göre ölçülemez. Nitel olmalı. Bunu başarmak için bu ipuçlarını kullanabilirsiniz.

Kampuskod , akşamları daha mutlu bir çift olmanıza yardımcı olacak ortak etkinlikler hakkında fikirlerinizi sizinle paylaşmak istiyor.

1. Birlikte yemek yapmak ve yemek yemek

Beraber yemek yapmak eşitlik, öğrenme ve hatıralar gibi birçok avantaj sağlayabilir . Birlikte yemek pişirirken, numaralarınızı paylaşabilir, en sevdiğiniz çocukluk yemeklerini hatırlayabilir ve tartışabilir ve ilişkilerinizi ortaklık olarak hissedebilirsiniz. İkiniz de yemek hazırlamaya katılırsınız, mutfakta saatlerce kimse yorgun kalmaz ve kimse kendi başına her şeyi kendi başına yapması gerektiğini düşünmez.

Bundan sonra akşam yemeğini hazırladıktan sonra beraber yemek için faydalı olur . Yakınlığınızı geliştirmenize ve sizi daha iyi bir duruma sokmanıza yardımcı olabilir . Bir yemeği paylaşırken birbirinizle iletişim kurar, bağlantınızı hissedersiniz ve planlarınızı ve fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

2. Günün güzel kısmı hakkında konuşmak

İyi bir uyku ve sağlıklı bir ilişki için atılan adımlardan biri  stresli veya kaygı kaynaklı tartışmalardan kaçınmaktır . Bunun nedeni, yarışan bir kalp atışı ve artan gerginliğin ortaya çıkmasıdır. Gün o kadar iyi olmasa bile , her zaman hakkında konuşmak için olumlu bir şeyler bulabilir ve eşinizin endişelenmeden uyumasına izin verebilirsiniz .

Gün boyunca iyi olan bir şey hakkında basit bir soru , ruh halinizi değiştirmenize ve olumlu duyguları uyandırmanıza yardımcı olacaktır Ayrıca, eşinizle bağlantıda kalmak ve ev dışındaki hayatlarını tanımak için de iyi bir fırsat.

3. Birbirinizin gözlerine bakın.

Birbirlerinin gözlerine bakmak, basit olduğu kadar güçlü. Bu süreçte eşinizi hissedebilirsiniz. Gözlere bakarken görünmez bir enerji bağlantısı kuruluyor . Engelleri yıkmanıza ve birliğinizi daha iyi anlamanızayardımcı olur Bu, duygusal bağınızın yanı sıra rahatlamayı da arttırır.

Sadece birbirinizin karşısına oturun ve birbirinizin gözlerine bakın. Deneyin  bir bağ hissederler ve eşinizin gözünde duyguları okumaya çalışın. Bunu 2 dakika boyunca yap.

4. Birlikte ilk defalarınızı hatırlayın

Yatmadan önce , eşinizle ilk tanıştığınız zamanı hatırlamaya çalışın  . Bu konudaki izlenimlerinizi paylaşın ve eşinizden ne hissettiğini size söylemesini isteyin. Aşk mektuplarını tekrar okuyabilir, ilk randevunu, öpücükleri ve sarılmaları hatırlaya bilirsin. İlişkilerin ilk romantik anlarını  ve tekrarlamaları da faydalıdır  .

Paylaşılan anılar sizi bir araya getirir ve sizi bu güzel anlara geri getirir. Olumlu bir şekilde ayar yapmanıza yardımcı olur ve ilişkinizi daha güçlü hale getirir.

5. Birbirinize masaj yapın.

Yapılan araştırmalara göre  , düzenli masaj yapan çiftler daha memnun hissediyor. Refahlarını arttırır ve stresi azaltır. Her partner için 15 dakikalık bir masaj, haftada en az 2 kez, zihinsel ve fiziksel sağlık için etkilidir. Masaj yaparken ve alırken daha iyi hissetmenizi sağlar.

6. Bazı dans hareketlerini deneyin.

Dans ederken bilişsel işlevinizi en üst düzeye çıkarırsınız ve en önemlisi, eşinizle eğlenirken biraz egzersiz yaparsınız . Günün sonunda biraz yorgun olsanız bile, birkaç dakika boyunca en sevdiğiniz şarkıyı çalın ve dans etmeye davet edin.

Beraber dans etmek ilişkinizdeki tutku için iyidir. Aynı zamanda birbirinize dikkatetmenize yardımcı olur  Takım olarak çalışıyorsunuz, birbirinizi destekliyor ve takip ediyorsunuz. Hem sözsüz hem de sözlü olarak iletişim kurar ve işbirliğini ve saygısını geliştirirsiniz.

7. Eşiniz için şarkı söyleyin.

Uyumadan önce şarkı söylemek  bağ kurmak için harika bir yoldur . Uykuya dalmadan önce çocukken duyduğunuz ninnileri ve bağlantı kurmanın ne kadar derin olduklarını hatırlayın. Şarkı söylemenin olumlu psikolojik etkileri vardır ve refahı arttırır.

Şarkı söylerken, enerjiyi bırakırsınız, ruh haliniz değişir ve kendinizi daha mutlu hissedersiniz. Sen edebilirsiniz eşinize açılmak size yakın olsun sağlayacaktır. Ayrıca, birinin önünde şarkı söylemek, güvenini arttırır.

8. Birbirinizi okuyun.

Okurken, hem yeni şeyler keşfedersiniz hem de tartışacak çok fazla bilgi edersiniz. Birlikte öğrenir , daha akıllı hale gelir ve benzer ilgi alanlarını paylaşırsınız. Birlikte okuduğunuz bir kitaptan bahsederken ortağınızı daha iyi tanıyıp anlayabilirsiniz.

Bağlantınızı geliştirir ve ilişkinizi güçlendirir. Ayrıca, okuma seni daha çekici kılıyor .

9. Şükran ifade edin.

Bilime göre, şükran sadece bir eylem değil, bir  takdir duygusu ve bir cömertlik ve nezaket şeklidir . Minnettarlığı ifade etmek toplumsal gücü arttırır. Bu duyguyu farklı şekillerde uyandırabilirsiniz.

Uykuya dalmadan önce, eşinize kahvaltı için veya çocuklara bakmak için teşekkür edin. Minnettarlığınızı davranışlarınızla gösterebilirsiniz: sevdiklerinize sıcak bir banyo hazırlayın, sıcak çay yapın ya da rahatlıklarına başka bir şekilde özen gösterin . İlişkinizi güçlendirecek.

10. Aynı anda yatağa gidin.

Ortakların farklı yatma zamanları varsa, birkaç soruna neden olabilir . Bu ortaklar genellikle daha fazla çatışmalara sahiptir, birlikte daha az zaman geçirir ve daha az sıklıkta cinsel aktiviteye sahiptir. Yakınlıklarını vekopmalarına neden olabilecek bağlantılarını kaybederler .

Bu nedenle, ilişkinin sıcaklığını korumak ve yalnızlık hissine sahip olmamak için çiftlerin aynı zaman zarfında yatmaları gerekir. Bu, olumsuz geç gece alışkanlıklarını önler, birbirlerine daha fazla zaman sağlar ve bağın güçlendirilmesine yardımcı olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here