Evli Kadınlar İçin Ana Stres Kaynağı Çocuk Değil Koca.

0
275

Evli kadınlar bekar kadınlardan daha streslidir. Çok büyük bir yük var: Aile için çalışmak ve bakım. Baş ağrısı, yorgunluk ve olumsuz duygulardan muzdarip olmaları daha olasıdır. Çocukların değil, kocaların bu sorunların ana nedeni olduğu ortaya çıktı. Katılımcıların% 46’sı çocukların onları eşlerinden daha az tedirgin ettiğini itiraf etmiştir. Bununla birlikte, nahoş duyguların hile veya acımasız muamele ile ilgisi yoktur.

Koca başka bir çocuk gibi davranır

Birçok erkek 43 yaşın altındaki çocuklar gibi davranır Bu, çocuğa karşı anlamsız tavır ve kendisiyle ilgili meselelerde kendini göstermektedir. “Yedi yaşında, yedi yaşında. Ancak 7 yaşındaki bir çocukla aynı şekilde davranan 35 yaşındaki erkek çocuk zordur, çünkü çocuktan daha fazla sorumlu olması gerekiyor ”dedi.

Daha sık babalara göre daha eğlenmek çocuklu. Bu nedenle, onlarla zaman tatil ve eğlence olarak algılanır. Anneler çocuk yetiştirme, sağlık, eğitim ve gelişimine özen gösterir. Günlük yaşamında daha fazla yer alırlar, genellikle talimat verir ve yasaklarlar. Sonuç olarak, çocuklarda sıkıcı ve katı biriyle ilişkilendirilmeye başlarlar Bu hem anne-çocuk çatışmalarına hem de ebeveynler arasındaki kavgalara neden olur.

  • karar

Birliğe bağlı kalın. Bir ebeveyn çocuğa bir şey yasaklarsa, ikincisi bu kararı desteklemelidir. Neyin mümkün olup neyin olmadığına dair önceden hareket etmek ve birlikte hareket etmek gereklidir .

Çocuğun günlük bakımını eşit olarak paylaşmak eşit derecede önemlidir. Çocuklar bir doktora görünmek veya vitaminlerini seçmek için kendilerini spor bölümüne kaydedemezler.

Ancak her iki ebeveyn de bunu yapabilir: kocalar eşlerinden kurtulur ve oğullarının ve kızlarının günlük yaşamlarına katılırlar. Annelerin kontrolü zaman zaman gevşetmeleri daha iyidir: bazen bir bebekle oynamak, onu her türlü sıkıntıdan korumaktan daha faydalıdır.

Kadınlar büyük miktarda ev işleriyle uğraşıyorlar.

Her beşinci anne, evin etrafındaki bir eşin yardımının yokluğuna sürekli stres kaynağı diyor. Eşler dinlenmek için daha fazla zamana sahipken, eşler ailenin hanehalkı ihtiyaçları için daha fazla zaman harcarlar . Kural olarak, kadınlar sadece yemek pişirmek ve temizlemekle kalmıyor, aynı zamanda faturalarını ödüyor, yiyecek satın alıyor ve aile bütçesini planlıyorlar.

Bu günlük eylemler terk edilemez, ancak çok fazla zaman alırlarsa iç karartıcı oluyorlar. Hanehalkı ev işlerinin normal işlerden daha fazla strese neden olduğu kanıtlanmıştır :ofiste, bir insan kendini daha değerli hissediyor ve gerçek bir ödül alıyor.

  • karar

En basit ve en bariz tavsiye, kocaların eşlerine evlerine yardım etmeleri gerektiğidir. Evde sorumlulukların eşit dağılması, başarılı bir evliliğin temel faktörlerinden biridir .

Her iki eş de birbirlerinin çabalarına saygı göstermelidir: ev işleri gelir elde etmese bile değerli ve önemlidir. Ancak, ikiye bölerseniz, her şey daha hızlı yapılabilir ve kalan süre birbiriyle geçirilebilir.

Kadınlar kendilerini suçlu hissediyor ve boş zaman eksikliği çekiyorlar

Ankete katılan eşlerin çoğu zaman yetersizliğinden şikayetçi  . Özellikle çalışanlar: Akşamları dinlenmeye değil ev işlerineharcarlar  . Bu nedenle, yorulurlar ve hatalar yaparlar.

Aile ve ev için sorumlulukların çoğu kadına ait olduğu için, bir şeyler ters giderse suçlu hisseden kişidir . Suçluluk, sırayla strese neden olur ve günlük işlerin üstesinden gelmeye engel olur.

Cevap verenlerden biri şöyle yorum yaptı: “Kocamın katılımı olmadan kendime çocuklarla ilgilendiğimi hissediyorum. Bana öyle geliyor ki eğer bir şeyler ters giderse, o zaman bu sadece benim hatam. ”

  • karar

Bu nedenle, eşlerin zaman kısıtlaması hissetmemesi ve suçlu hissetmemesi için, kocaların yalnızca ev işleri ve çocuk bakımı ile değil aynı zamanda ailenin sorumluluğunu da paylaşmaları gerekir . Eşler sorunları açıkça tartıştıklarında, birlikte karar verdiklerinde ve onlardan sorumlu olduklarında, ait olma duygusu verir ve birçok karmaşık sorunun çözülmesine yardımcı olur.

Ve kadınlar zaman yönetimi becerilerini geliştirmelidir, çünkü yetişkinlikte bir kocanın sürekli yardımı ile bile, birçok önemli şey kalacaktır.

Her iki eş de ailedeki kronik stresin çoğunlukla boşanmaya ve sağlığa zarar verdiğine dikkat etmelidir. Bu nedenle, birbirinize iyi bakmalı ve kendinize ve eşinize olumsuz duygulardan bakmalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here