Sivilce ve siyah noktalarınızdan Kurtulmanın etkili yolları

0
227

siyah nokta ve akne çok insan için çok hassas konulardır. Bu konu çok popüler olduğu için, onu çevreleyen birçok soru var, örneğin: granitleri patlatmak iyi midir? Bununla birlikte, dezenformasyon onu bile bilmeden yanlış yapabileceğiniz birçok şeyin var olmasına neden olur. Sivilcelerinizi ve siyah noktalarınızı en aza indirmeniz için yapmanız gerekenleri sıraladık 

sivilce

  • En önemli şeyle başlayalım: sivilce kırmayın . Bunu yaptığınızda, cildi yırtıp açıyorsunuz, ellerinizde yaşayan bakterilerin yaraya nüfuz etmesine neden oluyor, bu da işleri daha da kötüleştiriyor. Peki sivilceden nasıl kurtulabilirsin?
  • Bir seçenek çay ağacı yağı kullanmaktır . Bu,  tahıl içindeki tüm bakterileri öldüren çok güçlü bir antibakteriyeldir . Bunu kullanmanın en iyi yolu, bir parçaya biraz sürmek ve hafifçe shin’e uygulamaktır. Gece boyunca harekete geçsin. Ertesi sabah, tahıl daha küçük olacak ve doğal olarak iyileşmeye başlayacaktır.
  • soğan de yararlı olabilir de antimikrobiyal maddeler içerdiğinden, bu durumda. Kalın bir dilim alın, doğrudan tahılın üzerine uygulayın ve yaklaşık 10 dakika bekletin. Bu sivilce doğal kurumaya neden olur.
  • Aspirin de harikalar senin yüzünden Siyah noktaları kaldırmak için. 2 veya 3 tableti ezin ve birkaç damla su ile karıştırın. Hamuru doğrudan tahılın üzerine uygulayın ve yaklaşık 10 dakika bekletin. Soğanlar gibi aspirin sivilceleri kurutur ve etrafındaki şişliği ve kızarıklığı azaltır.

Fakat cilt basit sivilce dışında başka problemler de ortaya çıkarabilir. Ne olduklarını ve onlardan nasıl kurtulabileceğinizi görelim.

Siyah noktalar

kurtulmak için en popüler çare siyah noktalar veya sivilce olan  limon suyu . Bu numarayı hatırlayın: yüzünüzü yıkayın , bir çay kaşığı meyve suyu alın, içine bir pamuk top sokun, tüm siyah lekelerinize uygulayın, 10 dakika boyunca hareket etmesine izin verin ve yüzünüzü soğuk suyla yıkayın. Limonlar, ölü cildi çıkarmak için çok faydalı olan ve sonuç olarak tıkanmış gözenekleri tedavi etmek için mükemmel olan doğal bileşenler içerir. Yeşil çay aynı zamanda istenen sonucu verir. Basitçe içebilir, yüzünüzü durulayabilir veya siyah lekelerinize torbalar yerleştirebilirsiniz. En iyi avantajı, aşırı sebum sekresyonunu kontrol etmenizi sağlayacak birçok önemli antioksidan içermesidir .

Beyaz lekeler

Bunlar, sadece bakteri ve sebum gözenekler içinde değil, aynı zamanda ölü deri hücrelerinde tutulduğunda oluşur. Onları ortadan kaldırmak için, bir aloe vera yaprağına ve bir çay kaşığı limon suyuna ihtiyacınız olacak. Adımlar basit: jeli yapraktan çıkarın, limon suyunu ekleyin ve karıştırın. Yüzünüz macunla yaklaşık 3 dakika masaj yapın ve sonra 10 dakikadan fazla bırakmayın. Yüzünü suyla temizle. Prosedürü haftada bir keztekrarlayın . Aloe vera, beyaz lekelere karşı en iyi ilaçlardan biridir, çünkü cildi temizler, limon ise son etkiyi geliştirir .

hindistan cevizi yağı için bir diğer tedavi beyaz lekeler . Yüzünüze onunla masaj yapın ve birkaç saat, hatta geceleri dinlendirin. Bu ürün sadece cildinizi temizlemekle kalmayacak, aynı zamanda son derece iyi nemlendirici bir etkisağlayacaktır  .

papüller

papül bir olan  vücudunuzun, küçük yumrukırmızı, genelde pembe veya hatta bazen kahve. Daha spesifik olarak, irin olmadan ve içinde görünen başka herhangi bir madde olmadan iltihaplı sivilcelerdir. Bunun için en iyi ilaçlardan biri elma sirkesidir . 1: 3 oranında suyla karıştırın ve bir pamuk top ile cildinize uygulayın. 10 dakika kadar beklettikten sonra yüzünüzü durulayın. Bir nemlendirici uygulayarak prosedürü bitirin. Elma sirkesi, ciltteki fazla yağı doğal olarak giderir ve tüm bakterileri öldürür.

Papülleri tedavi etmenin daha yumuşak bir yolu , yoğurt ve bal maskesidir . Bir kaşık bal ve bir kaşık yoğurtla bir macun hazırlayın ve yüzünüze uygulayın. Tutarlılığı ve içeriği nedeniyle, yaklaşık 15 veya 20 dakika sonra kurur ve tüm ölü hücreleri çıkarmak için pul pul dökülme zamanıdır. Sonra yüzünüzü suyla temizleyin.

püstüller

Bir olan iltihaplı ampul ihtiva eden iltihap . Bunun için en iyi tedavi zencefil suyu içmektir , çünkü bu besin yalnızca püstüllerin iyileştirilmesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda genel sağlığınız üzerinde harika bir etkiye sahiptir  , çünkü içindeki tüm tehlikeli bakterileri öldürür.

Ayrıca bir nane maskesi deneyebilirsiniz . Tek yapmanız gereken birkaç yaprağı ezmek ve daha sonra cildinize sıkılmış meyve suyuyla birlikte uygulamak. Yaklaşık 10 dakika bekletin ve yüzünüzü soğuk suyla temizleyin. Bu, cildinizi yumuşatır ve sakinleştirir ve yüzünüzdeki yağ seviyenizi kontrol eder.

nodüller

nodüller gözenekleri tıkanmış ve tahriş farklı türde nedeniyle büyüyünce oluşur ve acı olan dokunma. Oluşumunu önlemenin bir yolu bitki çayı içmektir. Ayrıca bal ve yeşil çay maskesiyapabilirsiniz . İki çay kaşığı bal ve bir çay bardağı ihtiyacınız olacak . Malzemeyi birleştirin ve yaklaşık 15 dakika boyunca yüzünüze uygulayın. Sonra soğuk suyla durulayın.

Unutmayın, bu durumda sadece birkaç küçük numara deneyebilirsiniz, fakat önemli bir şey yok. Nodüller cildin daha derine yerleştirilmiştir, bu nedenle etkili tedavi almak için doktora danışmanız gerekir.

kistler

Kist akne büyük şeklidir ve genellikle orada oluşur olan bir enfeksiyon. Bu gibi durumlarda doktora gitmek esastır. Şiddetli kistleriniz varsa, dermatologlar onları cerrahi olarak bile çıkarabilir. Ek olarak, bu tip akne için gerçekten etkili bir tedavi seçmek için cildinizin tüm özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır. Bu nedenle, orada olduğu : Eğer durum gelişip gelişmediğini görmek için deneyebileceğiniz bir şey kullanarak esansiyel yağlar , özellikle lavanta. Sadece etkilenen bölgeye birkaç damla uygulayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here