Yalnızlık Sizin İçin İyidir

0
332

Yanlızlık iyi yönleri

Hepimiz sevmek ve sevilmek istiyoruz ve bazen aşk uğruna kendi mutluluğumuzu feda etmeye bile hazırız. Ancak, ilişkilerin kişisel gelişim ve gelişim için gerçekten elverişsiz olduğu ortaya çıktı. Bekar yıllarınız, yaşamınızın en üretken ve kurtarıcı zamanı olarak kabul edilebilir.

kampuskod olarak bizler  bekar olmanın neden iyi olduğu ve bundan ne gibi faydalar elde edebileceğinize dair 10 neden topladık.

10. Ne istersen yapabilirsin.

Özgürlük

Tatlar farklıdır ve uzun süredir ilişki içinde olanlar bunu başka hiç kimse gibi bilmezler. Akşam yemeği için ne yemeli, koltuk randevunuzda ne tür müzik dinleyeceğiniz, alışverişe gideceğiniz veya bir futbol maçına gideceğiniz zaman – eşinizle her zaman böyle küçük tartışmalar yaşarsınız , ancak duygularını incitmek istemeseniz de .

Bekar olduğun zaman istediğini yapma şansın var ve seçimin için kimse seni suçlamayacak. Başka birinin ihtiyaçlarını ve zevklerini göz önünde bulundurmanız gerekmez ve bu sahip olabileceğiniz en iyi özgürlük türüdür.

9. Rahatlığınızı feda etmeniz gerekmez.

İstediğiniz yerde rahatca hareket

Zor bir iş gününün ardından, muhtemelen sağlıklı bir akşam yemeği yemek veya gece boyunca battaniyelerle savaşmakla ilgilenmiyorsunuzdur . Ve kesinlikle erkek arkadaşının her gün çok sevdiği sıkı ipek iç çamaşırlarını giymekten hoşlanmıyorsun. Bekar insanlar tüm bu küçük rahatsızlıklardan güvende ve bu da kendilerini daha rahat hissetmelerini sağlıyor.

Aslında, bazı çalışmalarda , bekar olmanın, iyi bir gece uykusunu garanti etmenin en iyi yolu olduğu ispatlanmıştır . Ve muhtemelen bildiğiniz gibi, iyi uyuyanlar daha güçlü bağışıklık sistemlerine, daha sağlıklı kalplere ve felç veya diyabet hastası olma riskini düşürürler.

8. Daha iyi görünüyorsun.

Görünüş

Yerleşik insanlar genellikle sağlıksız alışkanlıklara girerler ve çok daha hızlı kilo alırlar. Bu kilo alma, kur yapma ve buluşmanın doğrudan bir sonucu gibi görünüyor – birlikte vakit geçirmek için, çiftler genellikle televizyon izlemeyi, sinemaya gitmeyi, yemek yemeyi ve diğer pasif etkinlikleri seçiyor.

Yalnızlık size vücudunuza konsantre olma ve çalışma fırsatı verir . Aslında, bazı çalışmalar bekar insanların düzenli egzersiz yapma ve önerilen haftalık fiziksel aktivite miktarını karşılama ihtimalinin daha yüksek olduğunu göstermektedir. Bu yüzden evli yaşıtlarından daha iyi ve daha ince gözüküyorlar.

7. Arkadaşlarınızla iletişimde kalın.

Eğer bir ilişki içindeyseniz , kişisel özgürlüğünüzü feda etmek zorunda kalırsınız  . Arkadaşlarınla ​​takılmak için zaman bulmak kolay değil çünkü her zaman düşünmen gereken bir partnerin var. Bunu anlamak çok zor değil – çiftler birlikte çok fazla zaman geçirir, böylece ilişkilerini geliştirebilir ve geliştirebilirler.

Aksine, bekar insanların arkadaşlarıyla ve komşularıyla şahsen ve sosyal medya aracılığıyla sosyalleşmeleri daha muhtemeldir  ve ayrıca çeşitli sosyal aktivitelere daha sık katılmaktadırlar. Bu yüzden bekar olmanın faydalarından biri, yalnızlığın sizin rahat bölgenizden çıkmanıza , birçok yeni arkadaş edinmenize ve eskilerle iletişim halinde olmanıza yardımcı olmasıdır .

6. Kendi zamanlamanızı ayarlayın.

Tüm zamanlar senin

Bekar olduğunuzda, sadece kendinizden sorumlusunuz . Sadece hayal edin – eşiniz sizinle bir restorana gitmek istemediği veya aniden hastalandığı için artık planınızı yeniden düzenlemek zorunda değilsiniz. Bunun yerine, kendi planlarınızı yapabilirsiniz ve hiçbir şey sizi engelleyemez.

Bekar insanlar zamanları üzerinde tam kontrol sahibi olurlar . Gecenin bir yarısı akşam yemeği yemek, hafta sonu için başka bir ülkeye seyahat etmek, sabahın erken saatlerinde sinemaya gitmek – sınırlama yok , kurallar tamamen sizin .

5. Daha rahat hissedersiniz.

Bir ilişki içindeyken, belirli durumlarda davranışlarımızı sürekli olarak analiz ediyoruz, çünkü bir çift olarak geleceğimiz için endişeleniyoruz. Sevdiklerimizi korkutabilecek hatalar yapmaktan korkuyoruz  ve bu hayatımızda ek bir baskı yaratıyor .

Bekar olmak, stres ve endişe düzeyinizi önemli ölçüde azaltır ve duygularınızı nasıl daha iyi kontrol edebileceğinizi öğretir. Bu yüzden romantik problemlerle uğraşmak zorunda olmadığınızda zihinsel olarak daha güçlenir ve daha rahat hissetmeye başlarsınız.

4. Daha üretken hale gelirsiniz.

Yalnızlık konsantrasyonunuzu arttırır ve verimliliğinizi arttırır . Bu nedenle çoğu sanatçı, müzisyen ve yazar, çalışırken tüm dikkat dağıtmalarını ve kesintileri gidermeye çalışır.

Böylece, bütün gün eşinizle sohbet etmek yerine, sonunda işinize konsantre olabilirsiniz . Bu, daha kısa sürede daha fazla işyapmanıza ve muhtemelen başarılı bir kariyer oluşturmanıza yardımcı olacaktır .

3. Kendi önceliklerinizi belirlersiniz.

Bir ilişki içindeyken her zaman eşinizin görüşünü dikkate almanız gerekir. Bu yüzden çiftlerin çoğu düğünleri, tatilleri ve diğer önemli olayları birlikte planlamak için çok zaman harcıyor. Bununla birlikte, hiçbir zaman kendi yaşamlarından en iyi şekilde nasıl faydalanacaklarını planlamazlar  ve bu da sonunda onları derinden memnuniyetsiz kılar .

En iyi hayatınızı bir birey olarak yaşadığınızdan emin olmanız önemlidir ve romantik bir ilişkiden kopmanız bu konuda yardımcı olabilir. Yalnızca zaman harcamak, sizin için neyin önemli olduğunu değerlendirme ve gerçek tutkularınıza göre kendi hedeflerinizi oluşturma şansını verebilir  . Ancak o zaman hayatında bir amaç olduğundan emin olabilirsin.

2. Enerjinizi koruyorsunuz.

Bazı insanlarla ilişkinizi canlı tutmak çok yorucu olabilir. Bu nedenle eşinizin kelimenin tam anlamıyla enerjinizi tükettiğini düşünüyorsanız, bu birbirinizle uyumsuz olduğunuzun bir işareti olabilir ve hayatınızı hiçbir şey için feda etmekten ziyade yalnız kalmak daha iyidir .

Anlamanız gereken en önemli şey yalnız kalmakta yanlış bir şey olmamasıdır. Aksine, yanlış insanlardan kaçındığımızda, bir seçim yapıyoruz ve bizim için en iyi insanı hayatımıza getirmek için yer açıyoruz . Bu arada, boş zamanınızı ve enerjinizi gerçekten ilgilendiğiniz şeylere dönüştürebilir ve hayatınızın tadını çıkarabilirsiniz .

1. Gerçek benliğinizi tanıyın.

Sevdiklerimiz genellikle yaşamlarımız ve kendimiz olarak düşüncelerimizi bireyler olarak nasıl oluşturduğumuza katkıda bulunur . Bu yüzden etrafınızda dikkat dağıtıcı olmayan tek başınıza olmak, aslında zihninizi temizleme ve değerlerinizi gözden geçirme şansıverebilir .

İç sesinizi dinlediğinizde, dış etkiye maruz kalmadan seçimler yapabilirsiniz. Sonuç olarak, gerçekte kim olduğunuz konusunda daha rahat ve kendinden emin olmaya başlıyorsunuz .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here