Yüzünü her gün limon suyuyla yıkarsan ne olur?

0
355

Eğer gergin iseniz, yüzünüzün durumundan hemen görülebilir. 

Çarpıcı durumlar kötü bir şekilde gözenekleri etkiler, böylece yeni bir ağrılı döküntü ortaya çıkarır. Kozmetik, basit prosedürlerden kimyasal arıtmaya kadar çeşitli cilt temizliği ve cilt bakım hizmetleri sunabilir.

Ama kesinlikle yardımcı olacak bir araç var.

Bir kişi için limon suyu kullanımı popüler hale gelir. 

Dermatologlara göre, yüksek oranda antioksidan (bitki polifenolleri) ve C vitamini içeren narenciye meyveleri erken yaşlanmaya yol açabilen kollajen yıkımını azaltır. Fakat aynı zamanda, cilde nazikçe uygulanmaları üzerinde olumlu bir etkisi vardır. 

Limonun etkisi

Sonuçlara ulaşmak için sabah ve akşamları limon suyu ile ıslatılmış pamukla yüze uygulamak gerekir. Bu prosedür, cildi düzenli bir temizleyici ile temizledikten sonra yapılmalıdır. Birkaç gün sonra aknenin aşamalı olarak geçmeye başladığını fark edersiniz, cilt teninizi düzleştirir ve cildin kendisi daha sağlıklı görünür. Limon suyu sayesinde kırmızı aknenin oluştuğu alanlar biraz daha hafif olur. Yani artık cilt kusurlarını maskelemek zorunda değilsiniz. 

Limonlar antibakteriyel özelliklere sahiptir. Bu yüzden meyve suyu mükemmel bir deterjandır ve döküntülere neden olan mikroorganizmalarla mücadeleye yardımcı olur. Ayrıca, limon suyu gözenekleri tıkayan yağ birikintilerini ve ölü deri hücrelerini temizler.

Ayrıca, yüzün hiperpigmentasyonunu tedavi etmek için turunçgiller kullanılabilir. Limon suyunun kullanılması, kızarıklığın yanı sıra akne gelen eski yara izlerinin giderilmesini de azaltabilir. Limonların dikkatle kullanılması önerilmektedir.

Güneşlenmek istiyorsanız, narenciye meyvesini yanlara bırakın. Limon suyu, cilt iltihabının ortaya çıkmasına neden olan ultraviyole radyasyona olan duyarlılığı arttırır 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here