Android Telefonunuz için VPN Nasıl Seçilir

0
240

Android için doğru VPN’i bulmak zor olabilir, çünkü VPN teknolojisi hala çok yeni. Bir VPN’de aranacak terimlerin ne anlama geldiğini ve hangi özelliklerin önemini tam olarak bilmek zor. Aşağıda listelenen VPN’ler ve Android için bir VPN seçerken dikkat edilmesi gereken özellikler hakkında ayrıntılı bir açıklamadır.

VPN hizmetlerinin popülaritesi, son birkaç yıl içinde çeşitli gizlilik ihlalleri nedeniyle katlanarak arttı . Medya kuruluşları da VPN teknolojisinin faydalarını ortaya çıkarmaya yardımcı oldu. Tüm bunlar sayesinde, daha fazla insan, özellikle akıllı telefonlarında gizliliğini ve verilerini, istismar etmek isteyenlerden koruma ihtiyacının farkında oluyor.

Ancak VPN teknolojisi sadece koruma için kullanışlı değildir. Birçok kişi, akışlı yayın hizmetleri gibi coğrafi engellenmiş içeriğe erişmek veya torrent çekerken oluşabilecek potansiyel riskleri atlamak için kullanır.

VPN Nedir?

Bir VPN seçiminin ayrıntılarına girmeden önce, bir VPN’nin ne olduğunu ve önce nasıl çalıştığını anlamak önemlidir. Sanal bir özel ağ, bağlantı üzerinden gönderilen veya alınan verileri şifreler. Android’de bir VPN kullanırken , uygulama tekrar şifresini çözen bir VPN sunucusu üzerinden gönderilmeden önce verileri şifreler. Sonra hedeflenen yere gider. Bu yüzden aslında Android kullanıcısı ve internet arasında bir aracı olarak hareket eder.

VPN servislerinin çalışma şeklinin bir diğer tarafı da kullanıcının gerçek IP adresini sahte bir sahtekarlıkla kandırmalarıdır. Bu, insanların coğrafi olarak engellenen içeriğe erişmesine ve konum yasaklarını aşmasına olanak tanır.

Android için bir VPN Nasıl Seçilir

Başlamadan önce, herkesin farklı ihtiyaçları olduğunu ve bazı özellikleri diğerlerinden daha önemli bulduğunu not etmek önemlidir. Aşağıda verilen bilgiler, Android için bir VPN servisi seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair hızlı genel kılavuzlar sunar.

Gizlilik

Bir VPN’in en önemli satış noktası, kullanıcıların gizliliğini koruma kabiliyetidir. Yani güvensiz bir VPN işe yaramaz bir VPN. Gizlilik ve güvenlik departmanında dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

Kayıtsız politika

İyi bir VPN, kayıt tutmayan bir politika uygular. Bu, birisini tanımlamak için kullanılabilecek herhangi bir veri toplamayacağı, finansal kayıtlar, kişisel detaylar veya göz atma geçmişi olduğu anlamına gelir. Kaydolmadan önce bir VPN sağlayıcısının hangi ayrıntıları kaydettiği hakkında daha fazla bilgi edindiğinizden emin olun.

Şifreleme protokolleri sundu

Bir bağlantının ne kadar iyi korunacağını belirleyen farklı protokol türleri vardır. PPTP gibi bazı protokoller, artık kullanımı güvenli değildir, OpenVPN gibi diğerleri ise çok güvenli kabul edilmektedir.

Şirketin Yeri

Bir VPN sağlayıcısının merkezinin bulunduğu yerin gizlilik üzerinde büyük etkisi olabilir. Belirli gizlilik istila eden yargı bölgelerinde 5/9/14 göz ülkesi var. Bir VPN bu ülkelerden birine yerleştirilirse, müşteri verilerini kaydetmeye ve devretmeye zorlanabilir.

hız

VPN kullanmanın en belirgin eksilerinden biri, bağlantı hızlarını olumsuz yönde etkileyebilmesidir. Dünyanın çeşitli yerlerindeki pek çok sunucuya ve mevcut müşteriler arasında iyi bir üne sahip olan bir VPN sağlayıcısını arayın. Reddit, VPN kullanıcı yorumları bulmak için iyi 

Özellikler

Ekstra özellikler mutlaka gerekli değildir, ancak yine de olması güzel. Öldürme anahtarı, reklam engelleyicileri, kötü amaçlı yazılım koruması, internet hız testi ve TOR desteği gibi şeyleri arayın. Farklı özellikler, gereksinimlerine bağlı olarak farklı kişilere hitap edecektir.

Fiyat

Bir tüketici için, fiyat muhtemelen en önemli karar faktörlerinden biridir. Birçok VPN servisinin deneme süresi ve para iade garantisi vardır. Bazıları ayrıca mükemmel fiyat paketleri ile harika özellikler ve hızlar sunar. Öncelikle biraz alışveriş yapmak ve çeşitli ücretsiz denemeleri denemek önemlidir. Bir kez daha, Reddit burada özel teklifler ve kuponlar ile yardımcı olabilir .

Uygulama arayüzü

Kullanıcı dostu, uygulama tasarımının büyük bir parçasıdır. Hiç kimse çok karmaşık veya düzgün çalışmayan bir uygulama istemiyor. Bu durumda, VPN servisinin özellikle Android’i desteklediğinden emin olmak iyi bir fikirdir . Sonra uygulama arayüzü hakkında daha fazla bilgi edinin. Bazı VPN uygulamalarının kullanımı çok temiz ve basittir, diğerleri ise daha ayrıntılı özelleştirilebilir seçenekler sunar.

Eşzamanlı Bağlantılar

İnsanlar genellikle etraflarında yanlarında birden fazla Android cihazı bulunur. Elbette, eğer hepsi korunuyorsa daha iyi olur. Neyse ki, birçok VPN servis sağlayıcısı, bant genişliğini engellemeyen eşzamanlı bağlantılar sunar. Bazı VPN servisleri aynı anda 6 bağlantıyı destekler. Bu, bilgisayarınızda, tabletinizde veya internete bağlı diğer herhangi bir aygıtta aynı anda VPN kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Android için iyi bir VPN seçmek zor olmak zorunda değil. Bununla birlikte, büyük miktardaki seçenekler, çok zor görünmesine neden olabilir. Ancak, yukarıda listelenen özellikleri göz önünde bulundurmaya başladığında bu liste katlanarak daralabilir.

HOŞUNUZA GİDEBİLEÇEK YAZILAR
Çocuğuklarda davranış ve zihinsel bozukluk nasıl anlaşılır.
EVİNİZE ÖZEL EL YAPIMI 8 DEKOR FİKRİ
Gömülü Sistem Nedir? Nerelerde Kullanılır?
En iyi kameralı cep telefonları
cadılar bayramı için bal Kabağı 

kaynak :http://beautyharmonylife.com/choose-vpn-android-phone/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here