Askerlik Tecil İşlemler 2019

0
354
askerlik
2019 askerlik tecili, mezun askerlik tecili, e devlet askerlik

Askerlik, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı 20 yaşını doldurmuş, her erkeğin görevidir. Askerlik, sağlık sorunu yahut devam eden eğitimi olmaması halinde zorunludur. Askerlik görevinin yerine getirilmesinin bir süre ertelenmesi mümkündür. Söz konusu olan bu erteleme askerlik tecili olarak adlandırılmaktadır. Bunun için yasalarla belirlenmiş koşullar bulunmaktadır.

Üniversiteden yeni mezun olduysanız ve askerliğinizi tecil ettirmek istiyorsanız, E-Devlet üzerinden hızlıca askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz.

Aşağıdaki fotoğrafta yer alan adımları gerçekleştirerek askerlik tecil işleminiz E-Devlet üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Aşama 8 ve Aşama 9 arasında Tecil Ettirmek istiyor musunuz tarzında bir soru çıkacak karşınıza. Cevap olarak ‘Evet‘ seçeneğini işaretlediğinizde askerliğinizi tecil ettirebileceksiniz.


E-Devlet üzerinden işleminizi gerçekleştirirken aşağıdaki görselde yer alan 5-6 adım arasında Tecil Ettirmek istiyor musunuz tarzında bir soru çıkacak karşınıza. Cevap olarak ‘Evet‘ seçeneğini işaretlediğinizde askerliğinizi tecil ettirebileceksiniz.

Tüm aşamaları doğru ve kendinize uygun doldurduktan sonra Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre kayıtlı olduğunuz Aile Hekimine gitmeniz ve Askerlik Yoklaması Sağlık Muayenenizi yaptırmanız gerekmektedir.

Bu yazı sadece bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Kampüs kod olarak yukarıda yapacağınız işlemlerde kesinlikle sorumluluk kabul etmiyoruz. Konuyla ilgili sorularınız varsa yaşadığınız yere en yakın askerlik şubesini arayıp bilgi almanızı tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here