Dünyanın İlk Giyilebilir Esnek Ekranlı Akıllı Telefon ve Saatı; Nubia Alpha

0
279

Bugün Çinli üretici Nubia , Pekin’de yeni bir ürün lansmanı konferansı düzenledi; burada resmi olarak katlanabilir bir akıllı telefon olan Nubia alfa’yı (Nubia α) resmen serbest bıraktı.

Nubia akıllı telefonların genel müdürü Ni Fei, son birkaç on yılda teknolojinin değiştiğini ve geliştiğini ve insanların yaşam tarzlarının çarpıcı biçimde değiştiğini söyledi. İnternet çağının ilk günlerinde bilgisayarlardan, cep telefonları tarafından yönlendirilen mobil İnternet devrimlerine, teknoloji ürünleri ilerliyor. Daha rahat ve daha güçlü trendler şu anda aktif ve mevcut akıllı giyilebilir teknolojiler mükemmel değil.

Ni Fei, yeni nesil mükemmel mobil cihazların daha güçlü ve kullanışlı özelliklere sahip olması gerektiğini vurguladı. Zaman izlemenin yanı sıra, arama yapma, video izleme, fotoğraf çekme, video arama vb. Gibi sınırsız işlevler de var. Şu anda, bu mükemmel hayal gücü Nubia α’nın gerçekleştirdiği gibi artık sadece bir hayal değil

Nubian α katlanabilir bir akıllı telefon ve giyilebilir. Resmi tanıtıma göre, Nubia bu güzelliği üretmek için Visionox ile işbirliği yapıyor. Tekrarlanan deneylerden sonra, nihayet esnek ekran bükmenin 11 katmanı arasındaki bağlanmanın güvenilirliğinin üstesinden gelir. Büküm elde etmek için 11 katman arasında yer değiştirmeye izin vermenin son derece karmaşık teknik problemi, toplu olarak üretilen ilk 4 inçlik esnek ekranı birlikte geliştirmek ve Nubian α’da kullanmaktır.

Sadece bu değil, Nubia α türünün ilk örneği ve esnek ekran yüzeyini çizilmeye karşı daha dayanıklı ve daha güvenilir hale getiren bir PI koruyucu tabaka ile birlikte geliyor. Qualcomm işlemci tarafından desteklenmektedir ve 4.01 OLED ekranı 960 × 192 çözünürlüğe sahiptir.


https://www.gizchina.com/2019/04/08/nubia-%CE%B1-the-worlds-first-foldable-wearable-smartphone-released/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here