Teknoloji devi Apple kredi kartı çıkardı-Apple Card

0
194

Apple Card nedir ve nasıl çalışır?

Apple sanal bir kredi kartı açıkladı. Evet gerçekten. Cupertino şirketi, kullanıcılara “daha sağlıklı bir finansal yaşam” sunmak üzere tasarlanan Apple Card’ı başlatmak için Goldman Sachs ve MasterCard ile birlikte çalıştı.

Bu, nasıl çalıştığı, ne zaman sunulacağı ve hangi özellikleri sunduğunu da içeren Apple Kartı hakkında bilmeniz gereken her şeydir.

Apple Card ne zaman kullanıma hazır olacak?

Apple Card, 2019 Yazında ABD’de nitelikli kullanıcılara sunulacak. Diğer ülkelerde bulunabilirlik henüz açıklanmadı.

Apple Kart’a nasıl kaydolabilirsiniz?

Apple, kredi kartına kaydolmayı basitleştirmeye çalışarak kullanıcıların iPhone’larında Apple Kart’a kolayca kaydolmalarını sağladı .

Daha sonra Apple Kart hemen Apple Cüzdanında görünecek ve hemen kullanmaya başlayabileceksiniz.

Apple Card nedir ve nasıl çalışır? İmage 2

Apple Card’ı nerede kullanabileceksiniz?

MasterCard desteği sayesinde Apple Card’ınızla Apple Pay’in kabul edildiği her yerde ödeme yapabilirsiniz.

Apple Pay şu anda 40’tan fazla ülkede ve ABD’deki tüccarların yüzde 70’inde, İngiltere’de yüzde 85’inde ve Avustralya’da yüzde 99’unda mevcut.

Apple Card’ın faiz oranı ne olacak?

Apple Card para cezası, değişken APR’lerin, kredi derecelendirmenize bağlı olarak yüzde 13,24 ile yüzde 24,24 arasında olacağını belirtti. Bu oranlar Mart 2019’da geçerli ve Apple Card’ın açılışına kadar değişebilir.

Apple Card, Apple Cüzdan’a olan ilgiyi daha şeffaf hale getirecek, işlemleri kesecek ve size gerçek zamanlı olarak ne kadar faiz ödeyeceğinizi gösterecektir.

Apple Card nedir ve nasıl çalışır? İmage 3

Apple Card ile ne gibi ödüller kazanacaksınız?

Bazı kredi kartlarında nakit para, bazı Avios, bazılarında kuponlar vardır. Apple Card, Apple’ın Daily Cash dediği şeyi sunacak. Kullanıcılar her gün anında geri ödeme alırlar.

İstediğiniz her şeyi yapmak için hesabınızda günlük olarak görünecek olan Apple Pay ile tüm alışverişlerde yüzde 2 nakit para alırsınız. Apple Store, App Store ve Apple Services alışverişlerinde, yüzde 3 para iadesi alacaksınız. 

Fiziksel Apple Card kullanıyorsanız – bir dakika içinde daha fazlası – yüzde 1 para iadesi alırsınız.

Günlük nakit sınırsızdır, bu yüzden ne kadar para kazanabileceğinize dair bir sınır yoktur.

Apple Card nedir ve nasıl çalışır?

Apple Card faturanızı nasıl ödüyorsunuz?

Çoğu kredi kartı aylık bir bildirimde bulunur ve sonrasında faiz başlamadan önce belirli bir tarihe kadar belirli bir tutarı ödersiniz. Elbette ne zaman istersen, para ödemek mümkündür, ama ne olup bittiğini görmek her zaman kolay değildir.

Apple Card ile haftalık, aylık veya iki haftada bir olmak üzere daha sık ödeme yapmayı seçebilirsiniz ve gerçek zamanlı faiz, daha bilinçli bir ödeme kararı vermenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Apple Kartı Nedir ve Nasıl Çalışır? İmage 8

Peki ya Apple Kartındaki ücretler?

Apple’a göre, Apple Kartı için ücret alınmıyor. Geç ödeme ücreti yok, yıllık ücret yok, uluslararası ücret yok ve limit dışı ücret yok.

Geç veya cevapsız ödemeler, bakiyeniz için ek faiz biriktirilmesine neden olur.

Fiziksel bir Apple Kartı var mı?

Evet, ama plastik değil. Apple Kart titanyumdan yapıldı, çünkü biliyorsun, neden olmasın? Önünde uzun bir numara yoktur, son kullanma tarihi veya CVV numarası yoktur ve imza şeridi de yoktur.

Bunun yerine, Apple Kart ayrıntılarını Apple Cüzdan’da bulabilirsiniz. Fiziksel titanyum kart sadece lazerle kazınmış bir Apple logosu ve adınızla birlikte bir yonga içeriyor.

Apple Card nedir ve nasıl çalışır?

Apple Kartı güvenli mi?

Apple Kartınızın benzersiz kart numarası iPhone’da oluşturulur ve Apple Pay tarafından kullanılan özel bir güvenlik yongası olan cihazın Secure Element öğesinde saklanır.

Her Apple Card işleminin iPhone’unuzda kullanıldığında Dokunmatik Kimlikveya Yüz Kimliği ile yetkilendirilmesi gerekir ve her işlem bir defalık benzersiz bir dinamik güvenlik koduna sahiptir.

Ayrıca Apple, Apple Card için oluşturulmuş güvenlik ve gizlilik mimarisini de iddia ediyor; Apple, ne aldığınızı, nereden aldığınızı veya ne kadar harcadığınızı bilmiyor.

Bu arada Goldman Sachs, verilerinizi hiçbir zaman üçüncü taraf şirketlerle pazarlama veya reklamcılık için paylaşmayacağını belirtti.

Apple Card nedir ve nasıl çalışır? İmage 4

Apple Card başka hangi özellikleri sunar?

Apple Card basitlik sunmak için tasarlanmıştır. Apple Cüzdan’ın Apple Kartı bölümü işlemleriniz, ne kadar borcunuz olduğu, ödemenizin ne zaman yapıldığı ve ne kadar harcadığınız konusunda net bir gösterge sunar.

Apple Card, işlemleri etiketlemek için makine öğrenmesini ve Apple Maps’i kullanır. Tüm işlemler, tanıdığınız adları ve yerleri görüntüler; Apple Maps harcadığınız yeri gösterir.

Apple Card nedir ve nasıl çalışır? İmage 7

Kategoriler ayrıca, harcadığınız parayı hızla görmenize yardımcı olmak için renk kodlu olacaktır. Örneğin, yiyecek ve içecek turuncu, alışveriş sarı ve eğlence mordur. Her hafta ve ayda çok fazla harcama eğilimi elde edersiniz, bu nedenle, örneğin o hafta veya ay çok fazla kıyafet harcadıysanız hemen anlarsınız.

Ayrıca, Apple Kart Desteği’ne 7/24 Mesajlar aracılığıyla mesaj gönderebilir ve aklınıza gelebilecek tüm soruları sorabilirsiniz.

Apple Card hakkında daha fazla şey öğrenir öğrenmez bu özelliği güncelleyeceğiz. 

HOŞUNUZA GİDEBİLİR

Ebeveynlerin Her çocuğa mutlaka okuması gereken kitaplar

Bilim İnsanları Uyarıyor Şekerleme Yapan İnsanlar..DİKKAT!

iPhone, iPad veya iPod touch’da FaceTime’ı kullanma

Tarihte Yaşanan İlk Trafik Kazasının Sebebi Açıklandı

En iyi kameralı cep telefonları

kaynak:https://www.pocket-lint.com/phones/news/apple/147559-what-is-apple-card-how-does-it-work-features-availability

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here