Kadınlar neden sürekli üşüyor?

0
449

Eğer bir kadınsanız ve üşüyorsanız, bu normaldir. Eğer bir erkekseniz ve kadını üşüyorsa, acilen onu ısıtın. Kakao dökün ve bir battaniyeye sarın. Nitekim, araştırmaların söylediği gibi , kadınlar sıcaklık değişikliklerinin erkeklerden daha keskin olduğunu düşünüyorlar. Bunun çok açık nedenleri var.

Kadınların soğukken sıkça duyulabildiği ilk şey: elleri ve ayakları donmuş. Bu şaşırtıcı değildir: Kadın ekstremiteleri erkeklerden 3 dereceye kadar daha soğuktur. Bu 1998yılında keşfedildi  ve o zamandan beri çok az şey değişti. Çünkü, öncelikle iç organları ısıtmak gerekir ve eller ve ayaklar para ödemek zorunda kalır. Ancak bu sorunun sadece yarısı.

El ve ayaklar daha soğuk ve genel sıcaklık daha yüksek. Yani Maryland araştırmacıları söylüyor . Çalışmaları, kadın vücudunun ortalama sıcaklığının erkek vücudundan ortalama 0,03 derece daha yüksek olduğunu göstermiştir. Bu önemsiz görünüyor, ancak böyle bir fark bile olsa, soğuk havanın hareketi daha net hissedilir.

Buna ek olarak, kadın vücudunda daha fazla yağ. Ortalama olarak, kadınlar erkeklerden daha küçük, daha az kaslı ve  daha fazla yağlıdırlar . Fakat ısı üreten kaslar. Bu nedenle, sürekli diyet ve üşütmek zorundasınız. Haksız, ancak hiçbir şey yapılamaz.

Bir başka büyük adaletsizlik metabolizmasıdır. Erkeklerde kadınlardan % 23’e kadar daha hızlıdır  . Metabolizma, yiyeceğin enerjiye dönüştürülmesini etkiler, bu yüzden erkekler için kilo kontrolü altında tutmak sadece kolay değil, aynı zamanda daha hızlı ısınır.

Fakat bütün bunlar üzülmek için bir sebep değil

Kadınların çoğu zaman donması doğanın kurnaz bir planıdır, bu yüzden kendimizi tarçınlı lezzetli çay ile ısıtır, kendimizi yumuşak yünlü bir battaniyeye sarır, rahat sıcak giysiler giyer ve en önemlisi sevdiğimiz insanlara yakın tutarız! Sıcak kal!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here