Apple yeni patent başvurusu iPhone XI yeni bir özellik ekliyecek

0
156
Apple patent başvurusu

Bu ayın başlarında , 2019 Apple iPhone XI serisinin, kullanıcıların telefona su altındayken bile fotoğraf çekmelerine ve ekranlarda gezinmelerine olanak tanıyacak yeni bir Sualtı Moduna sahip olacağını belirten bir söylenti geçtik . Orijinal söylenti, Sualtı Modunun patentli olacağından bahsetti ve bugün gerçek patent başvurusu ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO, AppleInsider aracılığıyla ) tarafından yayınlandı.
Uygulama, Görüntüleme Kabiliyetine Sahip Dalgıç Elektronik Cihazlar olarak adlandırılmıştır ve görüntüleri yakalama özelliğine sahip bir iPhone gibi bir cihazdan bahseder. Bu cihaz, su altındaki aydınlatmayı belirlemek için bir ortam ışık sensörü içerir. Cihaz ayrıca, fotoğraf çekmek için bir görüntü sensörüne ve görüntü sensörünün derinliğini ölçmek için tasarlanmış spor devrelerine sahiptir. Görüntü sensörünün derinliği ve ortamdaki su altı aydınlatması hakkında bilgi, bir su altı fotoğrafının renk dengesini ayarlamak için kullanılır. Apple patent başvurusunda, patentli özellikleri içermeyen bir kamerayla su altında çekilen fotoğraflar “istenmeyen yeşilimsi renk tonu” ile sonuçlanabileceğini söylüyor.

Güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya göre, hem Apple iPhone XI Max hem de iPhone XI arkasında üçlü kamera kurulumuna sahip olacak, üçüncü kamera ne kadar sürdüğünü ölçen Uçuş Süresi (ToF) sensörü olacak. Kameradan yayılan bir kızılötesi ışığın bir konudan çıkması ve kameraya geri dönmesi için. Bu, arkaya dönük bir Face ID özelliği, gelişmiş bokeh efektleri ve daha fazla AR işlevselliği için kullanılabilecek daha doğru derinlik bilgisi ile sonuçlanacaktır.

Sualtı Modu, iPhone Giriş Koruma Derecesi olmadan mümkün olamazdı

Tabii ki, iPhone bir Giriş Koruması (IP) derecesi içermese bile Sualtı Modu hakkında yazmıyorduk. Hem iPhone XI hem de iPhone XI Max, büyük olasılıkla IP68 derecesine sahip olmaya devam edecek. Bu, her iki modelin de tozdan korunduğu ve 30 dakika boyunca neredeyse beş fit derinliğe kadar suya daldırılabileceği anlamına gelir. Bu noktada, orijinal söylentinin iPhone XI ve iPhone XI Max’ı seçmesiyle, Sualtı Modunun iPhone XR’de (2019) bulunup bulunmayacağı kesin değildir . Her şey aynı kalırsa, ikincisi, bir telefonun 30 dakikaya kadar üç metreden biraz daha uzun bir mesafeye batırılmasını sağlayan IP67 derecesini koruyacaktır. 2019 iPhone’lar muhtemelen eylül ayına kadar açıklanmayacak.
“Su geçirmez cep telefonu gibi bir dalgıç elektronik cihaz, bir görüntü algılayıcı ile sağlanabilir. Görüntü algılayıcı, su altı nesnelerinin görüntülerini alabilir. Dalgıç elektronik cihazdaki kontrol devresi, algılayıcılardan ve diğerlerinden gelen bilgilere dayanarak görüntü kontrastını ve renk dengesini ayarlayabilir. Elektronik cihaz bir ortam ışık sensörüne sahip olabilir Ortam ışık sensörü bir renk ortam ışığı sensörü olabilir ve su ve su altındaki ortam aydınlatma koşullarının ölçülmesinde kullanılabilir .. Görüntünün derinliğinin ölçülmesinde bir derinlik sensörü kullanılabilir Sensör ve su altındaki elektronik cihazın diğer bileşenleri.Görüntü sensörünün derinliği hakkında bilgi, bir su altı nesnesinin görüntü sensörüne mesafesi hakkında bilgi,ve elektronik cihazın ve görüntü sensörünün açısal yönelim bilgisi, bir görüntüyü renk dengelemede kullanılabilir. “- Apple’ın patent başvurusu
Apple ilk başvurusunu Eylül 2017’de başvurusunda bulunmuştur. Patent başvuru numarası 20190098179’dur. Sualtı Modu gelecek 2019 iPhone modellerinde yapmazsa, 2020 için kesin bir iddia gibi görünecektir. 

Apple’ın Sualtı Modu için patent başvurusundan görüntüler

HOŞUNUZA GİDEBİLİR

Bu test, ne kadar çok renk görebildiğinizi öğrenmenize yardımcı olacak.

10 Akıllı Mutfak Düzen ve Depolama Fikirleri

“Ekonomimize saldırı, ezana ve bayrağımıza yönelik saldırıdan farksız”

Erdoğan’ın Almanya ziyaretinde büyük rezalet!

Ders3 Sublime text editörünü indirme ve kurulumu – Download Sublimetext Editor and Setup

kaynak:https://www.phonearena.com/news/Apple-patent-application-for-rumored-Underwater-Mode-surfaces_id114905

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here